HaberlerSeyahat

İngiltere ; Portekiz’den Ve 15 Güney Amerika Ülkesinden Seyahatleri Yasakladı!

İngiltere Hükümeti, 15 Güney Amerika ülkesi ve Portekiz’den direkt uçuşları ve ziyaretçileri yasakladı. Yasak, 15 Ocak 2021 Cuma günü saat 04:00’de yürürlüğe girecek. Bu yasak, Güney Amerika’daki yeni bir koronavirüs mutasyonunun oluşturduğu tehdide ve Brezilya ile güçlü seyahat bağlantıları olan ülkelere cevap uygulanmaktadır…

Yasaklılar listesinde Arjantin, Brezilya, Bolivya, Şili, Yeşil Burun Adaları, Kolombiya, Ekvador, Fransız Guyanası, Guyana, Paraguay, Panama, Portekiz (Madeira ve Azorlar dahil), Peru, Surinam, Uruguay ve Venezuela yer alıyor. Son 10 gün içinde bu ülkelerden herhangi birine gelen veya bu ülkelerden geçen yolcular Birleşik Krallık’a giriş yapamazlar.

Yasaktan hariç tutulanlar, Britanya ve İrlanda Vatandaşları veya Birleşik Krallık’ta oturma hakkına sahip üçüncü ülke vatandaşlarıdır. Girişlerine izin verilecek, ancak ana ikamet yerlerinde ve tüm hane halkı üyelerinden 10 gün boyunca izole edilmeleri gerekiyor.

Brezilya, İngiltere’deki oldukça bulaşıcı bir koronavirüs türüne yanıt olarak Aralık ayında Birleşik Krallık’tan doğrudan uçuşları iptal etti. Ancak şimdi Brezilya’da başka bir koronavirüs türü tespit edildi ve bu da bu karara yol açtı.

Portekiz’den İngiltere’ye seyahatler de Brezilya ile güçlü seyahat bağlantıları nedeniyle askıya alınacak. Ancak, Birleşik Krallık Ulaştırma Bakanı Grant Shapps, Portekiz’den seyahat eden nakliyatçıların temel malların taşınmasına izin vermesi için bir muafiyet bulunduğunu açıkladı.

Yeni kural, havayolları üzerinde minimum etkiye sahip gibi görünüyor. Listeye alınan ülkeler zaten Birleşik Krallık arasındaki uçuşlarının çoğunu askıya almıştı…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!