Rusya

İngiliz Basını : Putin Parkinson Hastalığı Nedeniyle Görevini Bırakacak!

Rusya’da 20 yıldır iktidarda olan Vladimir Putin döneminin sona ermek üzere olduğu iddia edildi. İngiliz basını Putin’in Parkinson hastalığı nedeniyle Ocak 2021’de görevini bırakacağını öne sürdü. Kremlin’den yapılan açıklamada ise iddiaların gerçeği yansıtmadığı belirtildi…

İngiliz basını, uzun yıllardır Parkinson hastalığıyla mücadele ettiği öne sürülen 68 yaşındaki Putin’in görevini bırakmaya hazırlandığını yazdı. The Sun gazetesinin haberine göre Putin, 2021’in Ocak ayında görevi bıraktığını açıklayacak.

Putin’in yerine geçecek kişiyi önümüzdeki günlerde açıklayacağı belirtilirken, ömür boyu senatör olmasını sağlamak için yasa tasarısının da hazır olduğu ifade edildi.

AİLESİNİN ETKİSİ BÜYÜK

The Sun’a konuşan Prof. Dr. Valery Solovey, eski jimnastikçi sevgilisi Alina Kabayeva ile kızları Katerina ve Maria’nın, Putin’in görevi bırakma kararında ısrarcı olduklarını söyledi. Solovey, “Üzerinde büyük etkisi olan bir ailesi var. Planlarını Ocak ayında açıklayacak” dedi.

KREMLİN’DEN YALANLAMA

Kremlin, Rusya lideri Vladimir Putin’in, sağlık sorunları nedeniyle görevini bırakacağı iddiasını ortaya atan İngiliz tabloid basınını yalanladı.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Putin’in parkinson hastalığı nedeniyle görevini bırakacağı iddiaları sorulunca, “Bu tamamıyla saçmalık. Devlet Başkanı’nın (Putin) sağlığı yerinde” dedi.

Bunun yanında, Rusya parlamentosuna eski devlet başkanının dokunulmazlığı hakkında yeni bir yasa tasarısı sunulmasının da söz konusu söylentileri körüklediği yorumları yapılıyor…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRARusya

Bu Haber Yorumlara Kapalı!