HaberlerSingapur HavayollarıSivil Havacılık

İlk COVID-19 Aşıları Singapur Havayolları İle Avustralya’ya Geldi!

Singapur Havayolları Airbus A350-900, COVID-19 aşısının ilk 142.000 dozunu Pazartesi günü Sidney’e taşıdı. Aşı Belçika’dan yola çıkarak Singapur üzerinden Avustralya’ya geldi…

Paskalya’ya kadar Avustralya Hükümeti, Avustralya’nın 26 milyon sakininin 4 milyonunun multi-milyar dolarlık program kapsamında aşı olmasını bekliyor.

Aşılama programının başlamasına rağmen, Avustralya‘nın yakın zamanda uluslararası sınırlarını ve seyahat kısıtlamalarını gevşeteceğine dair yaygın bir inanç yok.

Avustralya‘nın ülkeyi terk etmesine yönelik mevcut yasak 17 Mart’ta sona eriyor. Ancak, Haziran ayına kadar bir uzatma duyurusu yakın. Uluslararası Seyahatler için zorunlu 14 günlük karantina dönemini gevşetmek için de bir hareket yok.

Bunun yerine, Avustralya Hükümeti mevcut karantina altyapısını genişletmek istiyor. Toowoomba’nın Wellcamp Havaalanında bir karantina tesisi inşa etme önerisinin yanı sıra, benzer bir fikir şimdi Melbourne Avalon Havaalanı için de ortaya çıkıyor.

Bu arada, Avustralya’ya giden bir uçuşta koltuk almak zorlaşıyor. İlk COVID-19 salgınlarından bir yıl sonra, on binlerce Avustralya vatandaşı ve daimi ikamet eden kişi yurtdışında mahsur kaldı. Bir uçuşta koltuk alabilseniz bile, uçuşun garantisi yok…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments