HaberlerSeyahatSivil Havacılık

IATA Yeni Kuralları Belirliyor! Aşı Olmayan Seyahat Edemeyecek!

Uluslararası seyahat senaryosu bu yıl tamamen değişti. Pandemi nedeniyle seyahat normlarında çeşitli değişiklikler yapıldığını görmek şaşırtıcı olmayacak. Dünyanın dört bir yanındaki ülkeler katı davrandılar ve seyahat edenlerin sınırlar arasında özgürce hareket etmelerine izin verme konusunda oldukça isteksizler…

Uluslararası bir yolculuğa hazırlığımız genellikle biletlerimizi ve pasaportlarımızı yeniden kontrol etmeyi içerirken, yakında kontrol listemizde başka bir önemli öğe olabilir. Pandeminin ardından, Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA), IATA Travel Pass’i tanıtmayı hedefliyor.

IATA Travel Pass, yolcuların COVID raporları, yapılan Testler, Aşılar dahil olmak üzere tam sağlık durumlarını uçtukları ülkenin hükümeti ile paylaşmaları için dijital bir platform olacak. Testlerini ve aşılarını güvenli ve korumalı bir şekilde paylaşmanın bir yolunu bulmaya yardımcı olacak.

Seyahat Edebilmek İçin Aşı!

Test, karantina önlemleri olmadan uluslararası seyahati mümkün kılan ilk anahtardır. İkinci anahtar, sınır kontrol gereksinimlerine uygun olarak yolcu kimlikleriyle eşleşen test verilerini güvenli bir şekilde yönetmek, paylaşmak ve doğrulamak için gereken küresel bilgi altyapısıdır. IATA Travel Pass’ın görevi budur. IATA Genel Direktörü ve CEO’su Alexandre de Juniac, “Bunu önümüzdeki aylarda faaliyete geçen çeşitli seyahat balonlarının ve halk sağlığı koridorlarının ihtiyaçlarını karşılamak için piyasaya sunuyoruz” dedi.

Platformun lansmanının son aşamalarında olduklarını açıkladı. Bu dijital geçişin amacı, virüsü sınır ötesi taşıyan yolcuların risklerini azaltırken Uluslararası Seyahati yeniden başlatmaktır. Seyahat Kartı, test sonuçlarını kontrol ettikten sonra yolcular için zorunlu karantinayı ortadan kaldırmayı’da amaçlıyor…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!