HaberlerSeyahatSivil Havacılık

Hong Kong ; Hindistan – Pakistan Ve Filipinler’den Seyahatleri Yasakladı!

Hong Kong, COVID-19 vakalarının ve yeni varyantlarının artmasının ardından üç ülkeden seyahati yasakladı. Hükümet 20 Nisan’dan itibaren Hindistan, Pakistan ve Filipinler’den uçuşları 14 gün süreyle yasakladı…

Hong Kong, uzun zamandır sınır protokollerini ciddiye alan bir ülke olmuştur. Şehir, COVID-19 pozitif yolcu ve proaktif olarak risk faktörüne göre belirlenmiş ülkeleri taşımak için belirli rotalarda havayollarını yasakladı. Bu hafta üç ülke daha kendilerini seyahat yasağı listesinde buldu.

Hong Kong “Son Derece Yüksek Riskli” ülkeler olarak Hindistan, Pakistan ve Filipinlerden seyahati yasakladı. Bu, bu üç ülkeden gelen yolcular arasında yeni COVID-19 varyantlarının bulunmasından sonya gerçekleştirildi.

Özellikle Hong Kong, küresel olarak yayılan virüsün Güney Afrika varyantı konusunda son derece endişeli.

Üç ülke için yasak 20 Nisan’dan 3 Mayıs’a kadar 14 gün sürecek. Ancak, her üç ülkede de vakalar artmaya devam ettiğinden, bu uzatılabilir. Kısıtlamalar, Hong Kong‘a varışlarından önceki 21 gün içinde Hindistan, Pakistan veya Filipinler‘de bulunan herkes için geçerlidir.

Bayrak taşıyıcı Cathay Pacific, geçtiğimiz ay Manila için de dahil olmak üzere birçok rotaya yasaklar gördü. Şimdilik, Hong Kong‘un yakın zamanda katı uçuş kurallarını hafifletmesini beklemeyin.

Hong Kong halihazırda küresel olarak en katı karantinalardan birine sahip ve ülkeye girmek için 21 günlük bir otelde konaklama gerekiyor…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!