HaberlerHavayoluSivil Havacılık

Hollanda KLM İçin Planlanan 3.4 Milyar Euro’luk Kredi Paketini Onayladı!

KLM, 101 yıllık tarihindeki en kötü krizin ortasında, COVID-19 salgını son yıllardaki güçlü performansını aşındırıyor. Bir devlet kredisi ve banka kredileri garantilerinden oluşan 3,4 milyar Euro’luk kredi paketi, havayolunun ve ağının Hollanda’daki geleceğini güvence altına almak için çok önemli…

Hollanda Hükümeti, kredi paketini belirli koşullara bağlı hale getirdi; bunlardan biri, tüm KLM çalışanlarının kredi süresi boyunca belirli çalışma koşullarını ayarlamayı kabul etmeleri gerektiğidir (2025’e kadar) KLM geçtiğimiz birkaç ayı, gerekli yapı ve yüzdelere göre kokpit, yer ve kabin personeli sendikalarıyla birlikte bu kemer sıkma programının ayrıntılarını belirlemek için harcadı.

Bu müzakerelerin sonuçları toplu iş sözleşmelerinin ana hatlarında resmileştirildi ve KLM‘nin 1 Ekim’de Hollanda Hükümetine sunduğu yeniden yapılandırma planına bu şekilde dahil edildi. Ana hat anlaşmaları, 2022’nin başlarına (Kokpit Ekipleri İçin) ve 2022’nin sonlarına (Yer Ve Kabin Personeli İçin) kadar uygulanacak kemer sıkma önlemlerini tanımlıyor. Tüm KLM çalışanlarının, tüm kredi süresi boyunca havayolunun maliyet düşürme çabalarına yapacağı katkıyı belirtmek özellikle önemliydi.

Bu talebi yeniden müzakerelere girmek zorunda kalmadan karşılamak için KLM ile sendikalar arasındaki anlaşmalara bir “Taahhüt Maddesi” eklenmiştir.

Bu nedenle KLM ve sekiz sendika, Hollanda devleti tarafından 3,4 milyar kredi paketinin nihai onayını alarak temel bir gerekliliği karşıladı…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!