HaberlerHavacılıkHavayolu

Hindistan Merkezli GoAir Ağustos’ta Halka Arzını Başlatacak!

Hindistanlı düşük maliyetli taşıyıcı GoAir, halka arzına (İlk Halka Arz) devam ediyor ve şimdi lansman için ileriye dönük bir tarihe sahip. Taşıyıcı, önümüzdeki ay düzenleyicilerden izin aldığını varsayarak, muhtemelen Ağustos ayında halka arzını başlatacak. Başarılı olursa, GoAir Hindistan’ın halka arz sunan dördüncü büyük havayolu şirketi olacak…

Kaynaklar GoAir‘in Ağustos ayında İlk Halka Arzını (IPO) yayınlamaya karar verdiğini belirtti. Hindistan’ın piyasa düzenleyicisi SEBI’nin Temmuz ayı sonuna kadar listeye yeşil ışık yakması ve havayolu için tüm düzenleyici engelleri ortadan kaldırması bekleniyor.

Daha önce bildirildiği gibi, GoAir yaklaşmakta olan halka arz yoluyla 3.600 crore (493,3 milyon $) artırmayı planlıyor.

Bu fonların yaklaşık %55’i havayolunun büyüyen borç yığınını ödemek için kullanılacak ve ek olarak 240 crore (32,9 milyon $) geri ödeme yapan akaryakıt sağlayıcısı Indian Oil Corporation’a gidecek.

Kalan fonlar, havayolundaki operasyonel değişikliklere gidecek. Bu, Airbus A320neos filosunu büyütmeyi, yeni destinasyonlar eklemeyi ve çok daha fazlasını içerecektir. Halka arz hazırlığı tüm hızıyla devam ederken, bu sefer GoAir için gerçek anlaşma gibi görünüyor.

GoAir, IndiGo, SpiceJet ve Jet Airways’den sonra halka açık olarak listelenen dördüncü büyük Hint havayolu olacak…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments