Heathrow’un Patronu İngiltere’nin Maliye Bakanı Rishi Sunak’tan Havaalanlarına Diğer Sektörlere Tanınan Emlak Vergisi Muafiyetini Sağlamasını İstedi…

Holland-Kaye, hükümetin ekonominin diğer sektörlerine yönelik politikasına uygun olarak, Sunak’ı havalimanlarını işletme oranlarında emlak vergileri ödemekten muaf tutmaya çağırdı.

Havaalanı, 2020 için 2 milyar £ (2.8 milyar $) tutarında büyük kayıp bildirdi. Havalimanında geçen yıl sadece 22 milyon yolcu vardı (%73 düşüşle), bunların yarısı COVID’in kapatmaya zorlamadan önce Ocak ve Şubat aylarında Seyahat etti. Havalimanı, 70 yılı aşkın süredir sahip olduğu Avrupa’nın en işlek havalimanı olma statüsünü bile kaybetti.

Sunak’ın 2021 Bütçesi’nin 3 Mart’ta açıklanmasıyla birlikte, iş adamları hükümetin izin planının uzatılması çağrısında bulundu. Coronavirus İş Tutma Planı şu anda 30 Nisan’da sona erecek, ancak bunun uzatılacağına dair çok sayıda söylenti var.

İngiltere hükümeti Mayıs ayı ortasına kadar uluslararası seyahatin geri dönüşünü duyurmasıyla birlikte Heathrow, 2020’nin ikinci çeyreğinde %50 kapasiteye ulaşacak yaklaşık 25 milyon yolcu taşıyacağını tahmin ediyor.

Havaalanı, dijital teknolojiyi sektörü canlandırmada kilit bir faktör olarak tanımladı. Sınırları açmaya ve havaalanı taramasını hızlandırmaya yardımcı olacak IATA’nın Seyahat Kartı da dahil olmak üzere birçok dijital pasaport planı geliştirme aşamasında…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!