Amerikan ultra düşük maliyetli taşıyıcı Frontier Airlines, Pazartesi günü ilk halka arz (IPO) için başvuruda bulundu. Nasdaq Global Select Market’te (Nasdaq) “FRNT” sembolü altında işlem görmeyi amaçlayan Frontier Airlines, bu yıl halka arz arayan ikinci havayolu ve tekliften yaklaşık 100 milyon $ artırmayı hedefliyor…

Frontier, havayolunun 2013’te özel hale getirilmesinden bu yana şirketi ilk kez halka arz etmek amacıyla Pazartesi günü ilk halka arz için başvurdu. 2017’de, Havayolu bir halka arz istemişti, ancak bu planları bıraktı ve şimdi tekrar deniyor.

Indigo Partners şu anda sınır Havayolları‘na sahiptir. Hintli havayolu şirketinden ayrı olan bu Amerikan özel sermaye şirketi, dünya çapındaki havayollarında hisseye sahip. Buna Meksika’daki Volaris ve Avrupa’daki Wizz Air dahildir.

Indigo Partners altında Frontier, ABD’de düşük maliyetli bir dev olmak için zorlu bir geçmişin ötesine geçti.

Frontier Airlines İle İlgili Ayrıntılar

Frontier Airlines, 2020’nin sonunda, 156 Airbus A320neo uçak ailesinde 2028’in sonuna kadar satın alma taahhütleri bulunan 104 Airbus A320 ailesi uçak filosuna sahip. Havayolunun ayrıca yaklaşan jetler için bir motor anlaşması var ve yeni bir iç koltuk seçti. tüm gelecek uçaklarda tanıtılacak.

Frontier, yaklaşık 110 havalimanına hizmet veriyor ve büyümek için bolca alana sahip. Havayolu, 2019 yılında 23 milyon yolcuya hizmet verdi. Ancak salgından etkilenen havayolu, 2020’de yalnızca 11 milyon yolcuya hizmet verdi.

Havayolu, geçen yıl zorlu mali durumlara yabancı değildi. Havayolu, 2020’nin sonunda, likiditesini güçlendirmek için çalışmasına ve işi geliştirmek için adımlar atmasına rağmen, günde ortalama 2 milyon dolar yakıyordu.

Havayolunun 2020 için net zararı, çok sayıda faktöre bağlı olarak yalnızca 225 milyon dolardı ve yan gelirlerin kilit önemde olduğu kanıtlandı.

Yatırımcıların Frontier’den memnun olup olmadığını ve havayolunun halka açılma planlarından yana olup olmadığını zaman gösterecek. Bununla birlikte, havayolu IPO ile ilerlerse, havayolu için faydalı olabilir…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!