HaberlerHavayoluSeyahat

Fransa ; Brezilya İle Tüm Uçuşları Askıya Aldı!

Fransa Başbakanı Jean Castex, özellikle P1 varyantında COVID-19 vakalarının artmasından dolayı brezilya ile uçuşları askıya aldı…

Başbakana göre Fransa Salı günü, kötüleşen Koronavirüs durumu göz önüne alındığında bir sonraki duyuruya kadar Brezilya‘ya ve Brezilya‘dan fransaya gelen tüm Uçuşları Askıya Aldı.

Durumun kötüye gittiğini fark ettik ve Brezilya ile Fransa arasındaki tüm uçuşları ileri bir tarihe kadar askıya almaya karar verdik.

Şimdiye kadar, Air France tarafından Fransa ve Brezilya arasında her gün iki uçuş gerçekleştiriliyordu : Rio’dan bir Boeing 777 ve Sao Paulo’dan bir Airbus A350, her ikisi de Charles de Gaulle‘e (CDG) varıyordu. Ortalama olarak, Brezilya‘dan her gün 50 ila 100 yolcu geliyordu.

Brezilya‘ya komşu ülkeler ve Portekiz, İtalya ve Birleşik Krallık gibi diğer birçok Avrupa ülkesi Brezilya’dan gelen uçuşları şimdiden askıya aldı. Latin Amerika ülkesi, Mart 2021’de 60.000’den fazla ölümle sonuçlanan bir vaka patlamasıyla karşı karşıya. Toplamda 330.000 kişi COVID-19 virüsünden öldü…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!