Finnair, bugünden itibaren yurt içi ve Avrupa seyahatleri için yeni tek yön tarifeleri uygulamaya koyduğunu duyurdu. Havayolu, zorlu seyahat koşullarında yolcularına rekabetçi fiyatlandırma ile daha fazla esneklik sağlamak istiyor…

Finlandiya’nın bayrak taşıyıcısı, yetkililer tarafından uygulanan çok sayıda kısıtlama ile seyahatin karmaşık olabileceğinin farkında. Bu nedenle, varış noktasında kalış sürelerine bakılmaksızın tüm müşteriler için en iyi ücretleri vermek istiyor. Bununla birlikte, müşteriler isterlerse yine de dönüş ücreti rezervasyonu yapabilirler.

Finnair, bu hareketin yolcu deneyimini basitleştirme amacının bir parçası olduğunu açıkladı. Bir müşterinin bu zorlu koşullar sırasında acilen ailesini ziyaret etmesi gerekiyorsa, biletini ayırtabilir ve hazır olduğunda geri dönebilir. Nihayetinde şirket, bu belirsiz zamanlarda bir yolcuyu bir dönüş ücretine kilitlemesi gerektiğini düşünmüyor.

Finnair, zorlu ortamda yardım etmek için elinden gelenin en iyisini yapıyor. Finnair’in baş ticari sorumlusu Ole Orvér, yaptığı açıklamada, firmasının platformunu seyahat sürecini kolaylaştırmak için kullandığını söyledi.

Taşıyıcı, tüm sık uçan yolcu programı üyeleri için etkin Finnair Plus katman izleme sürelerini 6 ay uzattığını açıkladı. Bununla birlikte, havayolu Finnair Plus ödül puanlarının sona ermesini iptal etti. Dolayısıyla, Ağustos ayının sonundan önce hiçbir puanın süresi dolmayacaktır.

Tüm katı kısıtlamalarla Seyahat etmek stresli bir zaman olabilir. Yetkililer, kısa sürede seyahat yasakları uygulamaya devam ediyor veya yolcuların test ve karantinadan geçmesini şart koşuyor.

Bu faktörler, yolcuların seyahatlerini planlamalarını zorlaştırır ve genellikle son dakika rezervasyon değişikliklerine veya iptallerine yol açar. Dolayısıyla, tek yön ücretler, Finnair‘in rezervasyon koordinasyonu söz konusu olduğunda verimliliği artırmasına da yardımcı olacaktır. Bununla birlikte, yolcular nihayetinde, geri dönüp dönmeyeceklerini veya ne zaman döneceklerini bilmiyorlarsa, paralarını tam bir dönüş ücreti için teslim etmek zorunda olmadıklarından memnun olacaklardır…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!