HaberlerHavacılıkHavayolu

Etiyopya Havayolları Dönüştürülmüş 737-800 Kargo Uçağı Teslim Aldı!

Afrika’nın en büyük havayolu olan Etiyopya Havayolları, Ft Lauderdale merkezli GA Telesis’ten yeni dönüştürülmüş bir Boeing 737-800SF yolcu-kargo uçağı (P2F) aldı…

Etiyopya Havayolları‘ın yeni Kargo Uçağı, Miami’deki Aeronautical Engineers, (AEI) yetkili Conversion Center, Commercial Jet’den havayoluna teslim edildi. Eskiden Mesa Havayolları’na ait olan ikinci bir Boeing 737-800, şu anda AIE tarafından dönüştürülüyor ve Mayıs 2021’de teslim edilmesi bekleniyor.

Yeni dönüştürülmüş Boeing 737-800‘ün gelişi, Afrikalı Havayolu şirketinin Afrika ve Orta Doğu’daki kısa mesafeli kargo kapasitesini artırmasına olanak tanıyacak.

Koronavirüsün yol açtığı yolcu sayısındaki büyük düşüşün ardından, Etiyopya Havayolları hızla kargo operasyonlarına odaklandı ve kargo için yolcu alanını kullanan ilk havayollarından biri oldu.

Dünyaya çok ihtiyaç duyulan KKD ve tıbbi malzemeleri sağlamaya yardımcı olmaya kararlı olan Etiyopya Havayolları, 25 yolcu uçağını yeniden yapılandırdı.

Etiyopya Havayolları, geçen yılın Mart ayındaki ilk Preighter uçuşundan bu yana, devasa küresel ağında 121.750 tondan fazla kargo teslim etti. Toplamda, Etiyopya Havayolları, bugüne kadar, yolcu uçaklarında 5.645’den fazla kargo uçuşu gerçekleştirdi…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!