Esad rejimine verilen sürenin dolmasıyla birlikte, Diyarbakır ve Eskişehir’den F-16 savaş uçaklarımız arka arkaya havalanmaya başladı…

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, bir kaç gün önce bir açıklama yapmı ve ”Bütün hazırlıklar tamamlanmıştır, rejimin kendi hattına çekilmesi için süre dolduğunda, TSK üzerine düşen vazifeyi yerine getirecektir. Verilen süre yeni güne geçmemizle sona ermiş durumdadır” demişti.

SÜRE DOLDU JETLER HAVALANDI

Esad rejimine verilen sürenin dolmasıyla birlikte, Diyarbakır ve Eskişehir’den F-16 savaş uçaklarımız arka arkaya havalanmaya başladı.

Yaklaşık 30 dakikadır roketlerimiz de Suriye hedeflerine düşüyor. F-16 desteği bi hayli fazla…


Havadan ve karadan yapılan yoğun atışlarının kara birliklerimiz için yumuşatma harekâtı olduğu Kara birliklerine tehdit olabilecek unsurların yok edildiği ifade ediliyor.


Bu süre içinde rejim güçlerinin bahse konu sınırlara çekilmemesi halinde ise rejim güçlerinin hedef alınacağı ifade edilmişti. Ancak cuma günü rejim alçak saldısının ardından bölgedeki rejim unsurlarına havadan ve karadan operasyonlar sürdürülüyordu. Görünen şu an itibariyle bu operasyonların devam ettiği yönünde…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!