Azerbaycan Savunma Bakanlığı gece yarısı yaptığı açıklamada ateşkese rağmen Ermenistan’ın ülkenin en büyük ikinci şehri olan Gence’yi tekrar vurmaya başladığını açıkladı…

Ermenistan’ın Bakü dahil 4 şehre yayılan balistik füze saldırısı devam ederken Rusya’nın Bakü’yü arayarak ateşkese uyması çağrısı yaptığı öğrenildi.

Azerbaycan, 27 Eylül’de Ermenistan işgali altındaki topraklarını kurtarmak için başlattığı operasyonlara Rusya’nın başkenti Moskova’da yapılan toplantı sonrası çıkan ateşkes kararı ile ara verirken, Ermenistan ateşkes kurallarını ihlal etmeye devam ediyor…

GENCE’DEN SONRA BERDE VE MİNGEÇEVİR DE ATEŞ ALTINDA

Gazeteci Ceyhun Aşirov sosyal medya hesabından ‘Ermenistan Gence şehrinden sonra Berde ve Mingeçevir’de vuruyor’ bilgisini aktararak saldırıya ilişkin video ve fotoğraf paylaştı.

RUSYADAN SKANDAL ÇAĞRI

Ateşkes kararına uymayan Ermenistan Azerbaycan’ın en önemli şehirlerini bombalarken Rusya, Bakü’yü arayarak ”Havada, Karada Ateşkese Uyun” çağrısı yaptı.

BAKÜ DE VURULDU

İlerleyen saatlerde saldırılarını artıran Ermenistan’ın Azerbaycan’ın Başkenti Bakü’yü de vurmaya başladığı Gence’deki saldırıda da ölü ve yaralıların olduğu öğrenildi.

AZERBAYCAN ORDUSU HANKENDİ’Yİ VURMAYA BAŞLADI

Azerbaycan Ordusu Dağlık Karabağ’ın sözde başkenti Hankendi’yi vurmaya başladı…


06:49 – İnsani ateşkese rağmen ermenistan Gence şehrine ateş açtı.

07:40 – Olayda 5 sivil öldü, 28 kişi yaralandı…

11:17 – Ermenistan Termik Santrale Roketli Saldırı Düzenledi…

Bölgedeki Son Durum Anadolu Ajansı Tarafından Havadan Görüntülendi!

Senin İçin Önerilenler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!