AzerbaycanErmenistanHaberler

Ermenistan Ateşkesi Bozdu! Balistik Füzelerle Saldırdı!

Ermeni ateşkes ilan edilmesine rağmen alçakça sivillere saldırmaya devam ediyor. Ermenistan Azerbaycan’ın en büyük ikinci şehri Gence’de sivil yerleşim noktalarını füzelerle vurdu. A Haber canlı yayınında konuşan gazeteci Agil Alesger saldırı sonucunda 3 kişinin yaşamını yitirdiğini ve 40’tan fazla da yaralı olduğunu ifade etti…

A Haber Yurt Haberler Müdürü Kerim Ulak, Ermenistan’ın Azerbaycan’ın Gence kentine balistik füze ile saldırdığını bildirdi. Ulak, Gence’ye yapılan 3. balistik füze olduğunu, toplamda ise 9 balistik füze atıldığını kaydetti. Saldırıda Azerbaycanlı bir ailenin yaşadığı evin isabet aldığını bildiren Ulak, yıkılan evin yıkıntıları arasında Azerbaycanlı sivillerin olduğu, sivilleri kurtarmak için Azerbaycan arama kurtarma ekiplerinin yoğun çaba harcadığını belirttti.

3 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

Gazeteci Gazeteci Agil Alesger A Haber canlı yayınında Ermenistan’ın alçak saldırısı sonucu 3 kişinin yaşamını yitirdiğini 40’tan fazla da yaralı olduğunu söyledi.

Ermenistan’ın işgal ettiği Azerbaycan toprakları Dağlık Karabağ’da konuşlu balistik füzeleri ile Azerbaycan’daki sivil halkı hedef alarak ateşkesi bozduğu ifade edildi.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermenistan ordusunun saat 22.30’dan itibaren Terter şehrini top atışlarıyla vurduğunu duyurdu.

Açıklamada, “İnsani Ateşkes Anlaşmasını bozan Ermenistan silahlı kuvvetleri Terter şehrini top atışına tutuyor” ifadeleri kullanıldı…

Senin İçin Önerilenler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!