Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partisinin Ankara Spor Salonu’nda düzenlenen 7. Olağan İl Kongresi’ne katıldı…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ’13 şehidin sorumlusu Recep Tayyip Erdoğan’dır’ sözlerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yanıt verdi. Erdoğan, “Sen Nasıl Bir Yüzsüzsün Ya? Sen De Nasıl Bir Yüz Var Ya? Utanıp sıkılmadan Gara katliamındaki şehitlerin sorumlusu Cumhurbaşkanıdır diyorsun. Bunların sorumlusu Cumhurbaşkanıdır nasıl diyorsun ya! Terbiyesiz herif” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Açıklamalarından Satır Başları Şu Şekilde.

AK Parti ülkemizin temsil kabiliyeti en yüksek olan siyasi partisidir. AK Parti’de siyaset yapmak isteyenlerin sayısı giderek artıyor. Cumhur İttifakı onca saldırıya rağmen her geçen gün daha da güçleniyor.

Kendi yaptıkları her kurultayı birer gladyatör arenasına dönüştürenlerin AK Parti kongrelerine çamur atmasını doğrusu tebessümle karşılıyorum.

ERDOĞAN’DAN KILIÇDAROĞLU’NA TEPKİ Bay Kemal acaba sen Diyarbakır annelerinin feryatlarını duydun mu? Sen nasıl oluyor da 5-6 yıldır bu şehitlerimizi yakından takip eden bizlere ‘bunların sorumlusu Cumhurbaşkanıdır’ diyorsun? Utanmadan “13 şehidin sorumlusu Cumhurbaşkanı” diyor.

Sana Milli Savunma Bakanımı, İçişleri Bakanımı gönderiyorum, seni bilgilendirsinler diye. Sen bunlara layık değilsin. Teröristlere karşı Gara’da, Cudi’de, Tendürek’te, Bestler Dereler’de mücadelemizi sürdüreceğiz, sen de tribünlerden seyret. “TERÖRÜ KINAYAMAYANLAR BİZE İNSANLIKTAN BAHSEDEMEZ” Bölücü örgütün yandaşlarına koltuk değnekliği yapanlara inat biz bu mücadeleyi milletimiz için, milletimizle birlikte yürütüyoruz.

İttifak ortaklarını incitmemek için bölücü terör örgütünü kınayamayanlar bize insanlıktan bahsedemez. Bay Kemal bir kere teröristlere “Terörist” de. Ama diyemezsin. Kılıçdaroğlu ve şürekası bilsin ki baş veririz ama onlar gibi teröristler ve destekçileri karşısında baş eğmeyiz.

Biz bu yola kefenimizi giyerek çıktık. Terörün başını ezene, bu ülkede terör sorununu kökten çözene kadar mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Bu cennet vatanı canımız pahasına FETÖ’cü hainlere de PKK’lı katillere de DEAŞ’lı canilere de teslim etmedik, etmeyiz. PANDEMİYLE MÜCADELE Aşılama kampanyamız son hız devam ediyor.

Şu ana kadar aşılamada 5 milyon 200 bini geride bıraktık. Her kesime yönelik hayata geçirdiğimiz özel programlarla ekonomimizi ayakta tuttuk. Avrupa’daki toplam kapasiteye yaklaşan yoğun bakım yatak sayımızla, 1 milyon 100 bini aşan sağlık ordumuzla süreci alnımızın akıyla yönettik.

Yine bugün de yeni kararları kabine toplantısından sonra açıklayacağız. Kılıçdaroğlu biraz eski gazeteleri karıştırsa CHP’nin takoz siyasetini görecek. Biz başörtüsü serbestisi getirdiğimizde Danıştay’a koşan siz değil miydiniz?

Güncelleniyor…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAErdogan

Bu Haber Yorumlara Kapalı!