HaberlerTürkiye

Erdoğan : Milletime Sesleniyorum Sakın Fransız Markaları Satın Almayın!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşlara Fransız markalarını satın almama çağrısı yaptı…

Erdoğan’ın Açıklamalarından Öne Çıkanlar Şöyle…

  • Sağlık krizini daha hafif geçiriyoruz, TAMAM diyerek sloganlaştırdığımız temizlik, maske ve mesafe kurallarına riayet ederek hastalıkla mücadelemizi sürdürüyoruz. Vakitlice aldığımız tedbirler sayesinde krizi diğer ülkelere göre daha hafif geçiriyoruz. Ülkemizi, milletimizi, rızkının peşindeki insanları sıkıntıya sokmadan süreci yönetiyoruz.
  • Tüm dünyada hasta sayılarının ürkütücü sayılara ulaştığı bugünlerde tedbirlere hassasiyet gösterilmesini rica ediyorum.
  • Hristiyan dünyasına sesleniyorum, Musevilere sesleniyorum. Her şeyden önce insanız, bizim dinimizde Hristiyan olmak suç değildir, biz ona da sahip çıkıyoruz. Museviye de sahip çıkıyoruz. Fransa’da Müslümanlara bir zulüm varsa oraya da sahip çıkalım diye dünya liderlerine sesleniyorum.
  • Nasıl ki Fransa’da ‘Türk markalı mal satın almayın’ deniyorsa, buradan milletime sesleniyorum. Sakın Fransız markaları satın almayın.
  • Siz gerçek manada faşistsiniz. Adeta Nazi’nin zincir halkalarısınız. Günümüzde Batı’da Müslüman olmak, Müslümanca yaşamak giderek imkansız hale geliyor. FETÖ gibi örgütler en üst düzeyde korunurken dininin gereğini yapmaktan başka gayesi olmayan müminler dışlanmaktadır. Meşru zeminde faaliyet yürüten STK’lar baskıya uğramaktadır.
  • Salgının sebep olduğu ekonomik sıkıntıların faturası bile Müslümanlara ve göçmenlere kesilmeye çalışılıyor. Irkçı terörizm Avrupa’ya kan, gözyaşı ve iç çatışmadan başka bir şey getirmeyecektir.
  • Camilerin emlak niyetine satıldığı, ibadethanelerin ahıra çevrildiği, Kur’an kurslarının kapatıldığı günlerimiz oldu. Bu ülkede ‘Allah’ ve ‘Ahlak’ demenin yasak olduğu zorlu, utanç verici günler yaşadık.
  • (Merkel’e tepki) Bir sabah namazında nasıl oluyor da 100’ü aşkın polis camiye saldırıyor? Bunların tam tersini siz bugüne kadar Türkiye’den duydunuz mu? Hayır. Niye? Çünkü bizde gerçek din özgürlüğü var.
  • Avrupa’nın basiret, ahlak, vicdan sahibi liderleri korku duvarlarını yıkmalı, İslam ve Müslüman düşmanlığı hakkında konuşmaya başlamalıdır. Avrupalı siyasetçiler, Macron’un başını çektiği nefret kampanyasına artık bir ‘dur’ demelidir…

Erdoğan Yakın zamanda 2023 hedefleri kapsamında 8 milyar dolarlık 25+5 adet airbus uçak alımı sözleşmesini macron’la birlikte imzalamıştı.

Ek olarak 2019 Yılında THY’nin Yer Hizmetleri veren iştirak şirketi TGS İBB iştiraki olan hamidiye su alım anlaşmasını sonlandırmış onun yerine Sırma Grup’u tercih etmişti Sırma Grup 2013 Yılında fransız danone’ye satılmıştı…

FLYROPS.COM’U TWİTTER’DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!