HaberlerHavacılıkSeyahatSivil Havacılık

Endonezya’da Radardan Kaybolarak Düşen Uçağa Ulaşıldı! SJ182!

Endonezya’da önceki gün düşen uçağın parçalarına ulaşıldı. Yolcuların cansız bedenlerini tespit eden yetkililer Cakarta açıklarında düşen uçak ile ilgili detaylar ortaya çıkmaya başladı…

Başkent Cakarta’nın açıklarında denize düşen Boeing 737-500 tipi uçağa ulaşıldığını açıklayan yetkililer uçaktan cansız bedenlerin çıkarıldığını duyurdu.

Pontianak kentine gitmek üzere havalanan uçak kalkıştan sadece 4 dakika sonra radardan kaybolmuş ve düşmüştü. 2018 yılında 189 yolcu taşıyan Lion Air’e ait uçağın düşmesinden beri en büyük uçak kazası olarak kayıtlara geçen olayla ilgili açıklama yapan yetkililer donanmanın ve balıkçıların arama kurtarma çalışmalarına katkı yaptığını duyurdu.

Arama ekipleri uçağın yakıt tankının parçalarına, lastik parçalarına ve insanların cansız bedenlerine ulaşıldığını açıkladı. Araştırmayı yürüten POLAIR’in direktörü Muhammed Yasin, “Odaklandığımız nokta Laki ve Lancang adaları. Buralarda denizin derinliği 20-23 metre. Su altında çalışmalar sürüyor” açıklamasını yaptı.

Fakat meteoroloji, bölgede sağanak yağış ve fırtına uyarısı yaptı. Bu durum bölgedeki arama-kurtarma çalışmalarını sekteye uğratacak.

Cansız bedenlerin kimlik tespiti için bir polis hastanesine götürüldüğü belirtildi…

2003 yılında Cakarta’da kurulan Sriwijaya Airlines ağırlıklı olarak iç hat uçuşlarını gerçekleştiriyor. Bütçe dostu fiyat politikasıyla tanınan şirket bu zamana kadar 4 kaza geçirdi ve bu kazalarda hiç can kaybı yaşanmadı…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!