HaberlerHavacılıkSeyahat

Endonezya Havaalanında Kullanılmış Covid Test Kitleri Yıkanıp Tekrar Satışa Sunuldu!

Endonezya’da ilaç firmasının birkaç çalışanı, kullanılmış Covid burun çubuğu test kitlerini yıkadığı ve yeniden sattığı iddiasıyla tutuklandı…

Polis, Medan‘daki bir havaalanında 9 binden fazla yolcunun, kullanılmış pamuklu çubuklarla test edilmiş olabileceğini ifade etti.

Küresel salgının vurduğu birçok ülkede Covid nazal sürüntü testi rutin hale geldi.

Polis, dolandırıcılığın geçen Aralık ayından bu yana Kuzey Sumatra‘nın Medan kentindeki Kualanamu havaalanında gerçekleştiğini açıkladı.

Yolcuların uçmak istiyorlarsa negatif bir test yaptırmaları gerekmektedir ve havalimanı, swabları yerinde yaptırma seçeneği sunmaktadır. Havaalanı yetkilileri, Kimia Farma tarafından sağlanan antijen hızlı test kitlerini kullandı.

Yerel haber kuruluşu Detik’in bildirdiğine göre, yolculardan yanlış pozitif test sonuçları aldıklarına dair şikayetler üzerine, polis geçen hafta yolcu kılığına girmesi için bir gizli görevli gönderdi.

Polis, pozitif bir test sonucu aldığında, diğer memurlar, kullanılmış bir test kiti buldukları test alanına baskın yaptılar.

Geçen hafta, şirketin Medan yöneticisi de dahil olmak üzere beş Kimia Farma çalışanı tutuklandı. Şüpheliler, burun çubuğunu yıkayarak ve satış için yeniden paketleyerek sağlık ve tüketici yasalarını çiğnemekle suçlanıyor…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!