EmiratesHaberlerHavayoluSeyahatSivil Havacılık

Emirates Seyahat Talebinin Mayıs’ta Toparlanmaya Başlamasını Umuyor!

211 DXB-IAH 27

Emirates, Mayıs ayı sonlarında seyahat talebinin toparlanmaya başlamasını umuyor. Pandemi, Emirates’in geçen yıl yolcu sayısını önemli ölçüde düşürdü ve uzun vadeli stratejisini değiştirmeye zorladı…

Emirates 2021 için mevcut toparlanma ve tahminlerini ortaya koydu. Bazı yüksek profilli rota iptallerine rağmen Birleşik Krallık ve Avustralya gibi ülkelere geçtiğimiz aylarda, Emirates hala ağını yavaşça yeniden inşa ediyor.

Ancak Havayolu, daha geniş yolcu toparlamasının Mayıs sonundan Haziran başına kadar başlayacağını beklemekte. Bu tarih, Emirates‘in milyonlarca potansiyel yolcunun aşılanmasını ve sınır kısıtlamalarının küresel olarak azalmasını beklediği zamana dayanmakta. Bazı kilit pazarların bu yaza kadar nüfuslarının yarısına kadar aşı olmasını beklediği düşünüldüğünde, taşıyıcının planları çok mantıklı olabilir.

Dubai sadece son derece popüler bir seyahat noktası değil, aynı zamanda dünya çapında turistlere de açık. Şehir şu anda ikinci bir vaka dalgasıyla mücadele ederken, yüksek aşılama oranı, yaz aylarında güçlü bir Turizm toparlanmasının beklendiği anlamına geliyor.

Küresel olarak Seyahat kısıtlamaları sıkı olsa bile, Emirates her zaman destek için kendi ana pazarına geri dönebilir. Dubai merkezli dev, iç pazarları ziyaretçilere sıkıca kapalı olan Qatar Airways ve Singapore Airlines gibi rakiplerinden ayırıyor.

Birçoğu geçen yıl Emirates‘in geniş gövdeli filosunun olumsuz yönlerine, özellikle de yüzlerce A380‘i vurguladı. Bununla birlikte, taşıyıcı, superjumbo da dahil olmak üzere filosunu yavaş yavaş yeniden kullanıma sokuyor. Emirates şu anda 777 filosunun (Hem Yolcu Hem Kargo Uçakları) %100’ünü ve A380 filosunun %15’ini işletiyor.

Emirates‘in 2021’de önemli bir toparlanma görmesi için pek çok şeyin doğru gitmesi gerekiyor ve bunların çoğu kendi kontrolü dışında. Bununla birlikte, aşılar öngörülen hızda yayılmaya devam ederse, taşıyıcı bu yıl iyi görünüyor…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAEmirates

Bu Haber Yorumlara Kapalı!