HaberlerHavayoluSeyahatSivil Havacılık

Emirates ; İki Fransa Rotasını Yeniden Başlatmasıyla Büyümeye Devam Ediyor!

Emirates, uluslararası ağını geri getirmeye devam ediyor. Fransa’nın yeniden açılmasıyla birlikte, BAE merkezli havayolu bu yaz Nice ve Lyon’a dönüyor. Yeniden başlatılan iki rota, Temmuz ayında tekrar çevrimiçi olacak ve Emirates’in ülkeler yeniden açıldıkça uluslararası rotalarını geri döndürme stratejisiyle uyumlu olacak…

Halihazırda Paris‘e hizmet veren Emirates, Dubai Uluslararası Havalimanı’ndan (DXB) Nice Côte d’Azur Havalimanı’na (NCE) ve Lyon–Saint-Exupéry Havalimanı’na (LYS) uçuşlara yeniden başlayacak. Nice’e seferler 2 Temmuz’da, Lyon’a seferler ise 9 Temmuz’da başlayacak.

Her iki şehir de başlangıçta Boeing 777-300ER kullanarak haftada dört uçuş görecek. EK077, Nice‘e gitmek için Dubai‘den Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve Pazar günleri 08:45’te ve NCE’ye 13:40’ta varacaktır. Dönüş uçuşu EK-78, aynı günlerde Nice’ten saat 15:55’te hareket edecek ve ertesi gün 00:10’da Dubai’ye varacak.

Lyon için EK081, Dubai’den Lyon’a Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve Pazar günleri 14:35’te hareket edecek ve aynı gün saat 19:30’da LYS’ye varacaktır. Dönüş uçuşu 21:45’te LYS’den kalkacak ve ertesi gün 06:05’te DXB’ye varaca.

Bu iki rota yeniden başlamas, Emirates’in Airbus A380’i Fransa‘da hizmete zaten iade etmesiyle geldi. Dünya devi, amiral gemisi Airbus A380’i Paris ile Dubai arasında haftada 14 uçuşla uçuruyor.

Emirates’e göre Paris’e uçan Airbus A380′ler, diğer tüm sınıflarda havayolunun en yeni premium ekonomi kabinini ve yenilenmiş ürünlerini bile kullanıyor.

Emirates, rezervasyon için tamamen açmadan önce, kabin tipinde daha fazla jete sahip olmayı beklediğinden, premium ekonomiye erişimin şu anda kısıtlı olduğunu unutmayın…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments