EmiratesHaberlerHavacılıkSivil Havacılık

Emirates 2022’ye Kadar Tüm Uçak Filosunu İşletmeyi Planlıyor!

Emirates, 2021’in sonuna kadar tüm uçak filosunu işletmeyi planlıyor. Havayolunun Boeing 777 filosunun büyük bir kısmı şu anda uçarken, Airbus A380’lerin çok azı şu anda aktif durumda…

Çoğu Airbus A380 filosu yerde kalırken, dünya çapındaki birçok havayolu hala büyük ölçüde azaltılmış tarifeler uygulamakta. 10 aydan kısa bir süre önce, Emirates’in tüm filosu bir hükümet seyahat yasağıyla askıya almıştı. O zamandan beri, havayolu rota ağını yeniden başlatmaya odaklandı. Havayolu daha önce, yaza kadar salgın öncesi her noktaya uçmayı planladığını söylemişti.

Reuters’e göre Emirates, yıl sonuna kadar tüm filosunu işletmeyi planlıyor. Buna filodaki hem 777’ler hem de A380‘ler dahil. Havayolu belki de filosunun tamamını geri getirebilir.

Aralık ayında üç yeni Airbus A380‘in teslim edilmesiyle, Emirates artık 117 uçaktan oluşan A380 filosuna sahip.

FlightRadar24.com‘dan alınan verilere göre, bu uçakların 17’si şu anda faal durumda ve 100’ü yerde bekliyor. Havayolunun yeni premium ekonomik kabini içeren A6-EVN dahil olmak üzere havayolunun en son teslimatlarının üçü de uçuyor.

Aşağıdaki grafik, Emirates‘in son altı ay içinde her gün Airbus A380 ile kaç uçuş gerçekleştirdiğini göstermektedir. Başlangıçta, her gün sadece dört uçuş gerçekleştiriliyordu.

Grafik, son altı ayda Emirates’in her gün kaç A380 uçuşu gerçekleştirdiğini gösteriyor.

Aralık ayının başından bu yana, uçuş sayısı oldukça istikrarlı bir şekilde artarak 2 Ocak’ta 25’e ulaştı. Ancak, o zamandan beri rakamlar biraz düşüyor gibi görünüyor. Reuters’e göre, Emirates şu anda 160 Boeing 777 uçağından 137’sini kullanıyor. Dün Tim Clark, havayolunun ilk Boeing 777X‘ini 2024’e kadar alamayabileceğini öne sürdü…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAEmirates

Bu Haber Yorumlara Kapalı!