HaberlerSeyahatSivil Havacılık

Emirates 2 Hafta Hong Kong Uçuş Yasağı Aldı!

Emirates Havayolları’nın Dubai-Hong Kong uçuşlarında iki haftalık bir uçuş yasağıyla karşı karşıya olduğunu gösteren bazı ön bilgiler ortaya çıktı. Bildirildiğine göre 9 Ocak’tan 22 Ocağa kadar yürürlüğe girecek olan bu bildirge, Hong Kong yetkilileri tarafından havayoluna uygulanan türünün ikinci eylemi olacak. Bu nitelikteki ilk eylem Aralık ayında gerçekleşti…

Bu son uçuş yasağı hakkında henüz çok fazla bilgi yayınlanmadı. Küçük bir haber, South China Morning Post için yazan bir Hong Kong Havacılık muhabiri Danny Lee aracılığıyla geliyor.

Hükümet Aralık ayında, belirli koşullar altında bir rotayı 14 gün boyunca kapatma hakkını saklı tuttuğunu açıklamıştı. CNN’e göre iki durum şu şekildedir.

  • COVID-19 taşıyan bir uçakta bulunan bir yolcu pandemik kontrol önlemlerine uymazsa.
  • Bir havayolu şirketi beşten fazla COVID-19 pozitif yolcu taşıdığında.

Seyahat yasağına ilişkin resmi açıklamalar henüz yayınlanmasa da, Emirates’in web sitesi bu yeni kısıtlamayı bir şekilde doğruluyor.

Havayolunun Hong Kong varış sayfası, Doğu Asya şehrine hizmet sunduğunu belirtir ve “Şu anda Dubai’den (DXB) Hong Kong’a (HKG) uçuş düzenliyoruz” ve aynı zamanda günlük sıklığı da gösterir. Ancak, 23 Ocak’tan önce herhangi bir zamanda bir uçuş rezervasyonuna devam etme girişimi ve hiçbir sonuç bulunmayacaktır…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!