HaberlerHavacılık

Embraer Uçakları İçin Aşı Taşıma Kılavuzlarını Yayınladı!

İlk COVID-19 aşıları belirli ülkelerde piyasaya sürülürken, Brezilyalı uçak üreticisi Embraer, Embraer müşterilerinin aşıyı güvenli bir şekilde taşımasına yardımcı olmak için teknik kılavuz yayınladı…

Embraer, uçaklarının 100.000 doz aşı taşıyabileceğini söylüyor. Ancak, kuru buz kullanılarak -70 °C’ye kadar düşük sıcaklıklarda taşınmaları gerekir. Embraer, müşterilerinin bunu güvenli ve verimli bir şekilde yapmalarına yardımcı olmak istiyor.

Embraer CEO’su Francisco Gomes Neto, “Pandemi başladığından beri, Embraer’in ana endişesi her zaman çalışanlarının ve ortaklarının sağlığı ve krizin etkilerinin üstesinden gelmek için topluma katkıda bulunmak olmuştur” dedi.

Embraer, COVID-19 Aşılarını Taşımak İçin Uçaklarının Kullanmasını Bekliyor

Embraer‘ın dünya çapında yaklaşık 2.500 uçağı var. EMB120 Brasilia‘dan ERJ 145‘e, E-Jetler‘e ve ticari uçakların E-Jets E2 ailelerine kadar çeşitlilik gösteriyor. Embraer’in teknik kılavuzu, müşterilerinin COVID-19 aşıları için nakliye özelliklerini ve taşıma yükü gereksinimlerini doğru bir şekilde tanımlamasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Embraer, 100’den fazla müşterisinin aşının taşınmasına yardımcı olmak için uçaklarını kullanmasını bekliyor.

Embraer, COVID-19 aşısının güvenli bir şekilde taşınması için yönergeleri bir araya getiren birkaç Uçak üreticisi ve güvenlik düzenleyicisine katıldı. Turkish Cargo gibi hava yolu şirketleri, belirli çevresel koşullar altında zamana duyarlı kargo taşımada oldukça uzmandır.

COVID-19 aşılarını güvenli bir şekilde taşırken ortaya çıkan temel sorunlar, uçağın havalandırmasını yönetmek, CO2 Dedektörleri’nin mükemmel şekilde çalışmasını sağlamak ve kargoyu izleme ihtiyacını mümkün olduğunca az sayıda insana sahip olma ihtiyacı ile dengelemek gibi görünüyor.

Havalandırma açısından standart prosedür, Embraer gibi uçak üreticilerinin tavsiyelerine uymaktır. COVID-19 aşıları kuru buz kullanılarak taşınır. Kuru buz eridikçe karbondioksit gazına veya CO2’ye dönüşür. CO2 konsantrasyonları yeterince yükselirse, bilinç kaybına ve hatta ölüme yol açabilir. Görmek isteyeceğiniz bir şey değil.

Kuru buzun normal şartlarda taşınmasını kapsayan standart çalışma prosedürleri ve arıza durumları dikkate alınmalıdır. Dahası, uçaktaki CO2 dedektörleri her zaman tam olarak çalışır durumda olmalıdır…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!