HaberlerHavayoluSeyahatSivil Havacılık

El Al ; Amerika Birleşik Devletleri’ne Uçuş Kapasitesini Artırıyor!

LOS ANGELES, CA - 11 Kasım : El Al Israel Airlines Boeing 787-9 Dreamliner, Los Angeles Uluslararası Havaalanı'ndan Havalandı. (Fotoğraf : AaronP/Bauer-Griffin/GC Foroğraf)

El Al, önümüzdeki haftalarda Amerika Birleşik Devletleri’ne uçuş programlarını artırmayı planlıyor. Havayolu, seyahat talebi arttıkça ülkedeki kilit ağ geçitlerine giden frekansları artıracak. Bununla birlikte, İsrail havayolu şirketi, diğer havayolu şirketlerinin peşinden koştuğu için pazarda bir genişlemeye bakan tek şirket değil…

Globes’a göre El Al, artan talebi karşılamak için ABD’deki varış noktalarına uçuşlarda büyük bir artış planlıyor. Havayolu, Haziran ayında Tel Aviv‘den ABD’ye, haftalık 30 uçuş gerçekleştirecek.

Havayolu, Haziran ayından itibaren Tel Aviv‘den New York‘a uçuşları üç günlük seferlerden dörde çıkaracak. Rekabet kızıştıkça bu rotadaki ücretler gidiş-dönüş 700 dolar’dan başlayacak.

Ek olarak, hem Miami hem de Los Angeles da frekanslarının arttığını görecek. Artık her iki destinasyonda da mevcut üç uçuş yerine beş haftalık uçuş olacak. Tel Aviv-Miami rotasındaki ücretler şu anda 663 $’dan başlıyor.

El Al, ABD rotalarında genişlemeyi planlarken, diğer havayolları kilit adımda. Delta, United ve American, toparlanan İsrail-ABD pazarında ve diğer önemli rotalarda trafiği yakalamak için planlar yapıyorlar.

United, önümüzdeki hafta Tel Aviv ile Chicago arasındaki direkt bağlantıları yeniden başlatarak üç haftalık uçuş sunuyor.

Bu arada, New York’tan Tel Aviv’e uçuşlar günde iki katına çıkacak. Son olarak, taşıyıcı 4 Haziran’dan itibaren San Francisco’dan üç uçuş ekleyecek. United, bu yaz İsrail’e toplamda 24 haftalık uçuş yapmayı planlıyor…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!