HaberlerHavacılıkSeyahat

Delta Aşıların Seyahat Etmek İçin En Önemli Anahtar Olduğuna İnanıyor!

Delta Air Lines, COVID-19 aşısı geniş çapta dağıtılıncaya kadar havayolu şirketinin veya havayolu endüstrisinin eski haline dönmeye başlayacağını düşünmüyor. Bastian, çoğu yolcu aşılanana ve tekrar uçacağına emin olana kadar havayolu endüstrisinin 2020’nin çoğunda olduğu gibi sendelemeye devam edeceğine inanıyor…

Ed Bastian bu ayın başlarında çalışanlarına , “Aşıların bu yıl virüsü yok edeceğine dair büyük umutlarımız olsa da, önümüzdeki birkaç ayın şimdiye kadarki en zor ay olacağını da biliyoruz” dedi.

Önümüzdeki 12 ay içinde büyük olasılıkla iki farklı aşama yaşayacağız. İlki 2020’ye çok benzeyecek ve seyahat talebi derinden bunalıma girecek.

İkinci aşama, özellikle iş seyahatleri olmak üzere seyahate önemli bir dönüşü teşvik eden, yaygın olarak bulunan aşılarla bir dönüm noktasına ulaştığımızda başlayacak.

Bu arada, Delta CEO’su kuzey 2021 kışına ilişkin talep konusunda kötümser. Amerika Birleşik Devletleri’nde kış boyunca COVID-19 istatistiklerinin 2020 istatistiklerinde iyileşme sağlamayacağını düşünüyor.

Delta Air Lines, 31 Mart’a kadar uçuşlarında tüm orta koltukları bloke etmeye devam edecek. Şu anda bunu yapan tek büyük ABD Havayolu Şirketi. Delta bugüne kadar 700’den fazla kişinin sağlık ve hijyen kurallarına uymayı reddetmeleri üzerine uçmasını yasakladı.

Tipik olarak, her yılın başında Delta CEO’su, uçuş planı dediği şeyin ana hatlarını çizer. Delta’nın önümüzdeki 12 ay içinde ne yapmayı planladığına dair bir uyarıdır. 2020’ye girerken, Delta Air Lines yüksek uçuyordu. Delta, 2019’daki Şükran Günü hafta sonu boyunca bir günde 200 milyon ABD doları gelir elde etti ve bu, havayolu için bir rekor.

Rakipleri American Airlines ve Southwest Airlines‘ın aksine, Delta 737 MAX fiyaskosundan görece zarar görmedi. Havayolu, binlerce çalışanı daha işe almayı ve ağını hem ABD’de hem de yurt dışında genişletmeyi planladı.

Ancak, işler planlandığı gibi pek gelişmedi. Bu yıl Ed Bastian, 2021 Delta uçuş planını ana hatlarıyla belirleyecek cesarete sahip değildi.

Ancak Delta‘nın C-Suite‘inden her şey kasvet ve felaket değil. Ed Bastian, COVID-19 aşısının etkinliğinden emin. Bu daha çok bir zaman çizelgesi meselesi. Şu anda, Delta’nın CEO’su havayolunun kuzey baharında pozitif nakit akışı sağlayacağını düşünüyor…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!