COVID-19, küresel olarak havayolları üzerinde büyük bir etkiye sahip oldu ve gelecek yıllarda sektörü yeniden şekillendirdi. Ancak çoğu kişi pandeminin ötesine bakmaya başladığında bunun bilet fiyatları üzerinde ne etkisi olacak? Fiyatların yükseldiğini mi yoksa düştüğünü mü göreceğiz? Şimdi bilet almaya başlamak için iyi bir zaman mı? Hadi beraber bakalım…

Bir Fiyat Savaşına Hazırlanın

Dünyayı bundan bir yıl sonra hayal edin, küresel nüfusun çoğu aşı oldu, sınır kontrolleri hafifletildi ve herkes Seyahat etmek için can atıyor. Bu, havayollarının, özellikle de düşük maliyetli olanların planladıkları (ve umdukları) kesin senaryodur. Talep karşısında rekabetçi kalabilmek için, taşıyıcılar yolcuları çekmek için fiyatlarını hızla düşürmeyi planlıyor.

Avrupa‘da yaz sezonunda bunun küçük bir örneğini gördük, Ryanair CEO’su Michael O’Leary FlightGlobal’a konuştu ve havayolunun talebi canlandırmak için fiyatları büyük ölçüde düşüreceğini söyledi, bu da diğer havayolları tarafından da yankılandı. Bununla birlikte, tüm Havayollarının aniden yolcular için rekabet ettiği COVID sonrası pazarda çok daha büyük bir fiyat savaşı görebiliyorduk.

Bir Bilet Fiyatı Savaşı, yolcuları hızlı bir şekilde seyahat etmeye teşvik edecektir. Bununla birlikte, fiyat savaşı yalnızca COVID-19 öncesi seviyelerin altında kaldığı sürece devam edecek ve bu, Ryanair gibi taşıyıcılar için çok uzun olmayabilir…

COVID-19‘un bir başka etkisi de, iş seyahati talebinin iyileşmesinin biraz zaman alabileceği olabilir (Eğer Olursa). İş seyahatinde olanlar premium kabinler için binlerce dolar harcamak istemezse, havayolları biletleri daha düşük fiyatlarla satmaya başlayabilir. Bu birdenbire daha ucuz iş ve birinci sınıf ücretler anlamına geliyordu, havayollarının hazırlanmaya başladığı bir gerçeklik.

Havayolları daha ucuz Business Class biletler sunarken, çok düşük fiyatlar beklemeyin. Havayollarının, karlılığa geri dönmek için hala birinci sınıf kabinlerden büyük miktarlarda gelir elde etmesi gerekiyor. Gerçekten düşük maliyetli premium kabin biletleri için, havayolları ZIPAIR’in yeni konseptini benimsemek zorunda kalacak.

Rezervasyon Zamanı Geldi mi?

Hava yolu fiyatlandırmasındaki bu gelişmeler, daha Ucuz Fiyatlar ve daha uygun fiyatlı premium kabinlerle olumlu görünüyor. Havayolları ayrıca önümüzdeki birkaç ay boyunca yolculara önemli ölçüde esneklik sunarak uçuş tarihlerini ​​özgürce değiştirmenize olanak tanıyor. Ancak, devam etmek ve Bilet Rezervasyonu yaptırmanın hala dezavantajları var.

Yeni başlayanlar için, bir COVID-19 aşısının seyahatin yeniden başlatılmasına yetecek kadar yaygın olarak ne zaman bulunacağı konusunda hala bir fikrimiz yok. Bu, şu anda bilet rezervasyonu oldukça riskli hale getiriyor ve tarih değişiklikleri hala ücret farkına neden oluyor. Ek olarak, toparlanma hızlandıkça önümüzdeki aylarda daha iyi fiyat seçenekleri görerek Rezervasyon yapmak daha iyi olabilir…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!