HaberlerHavayoluSeyahatSivil Havacılık

China Southern ; Airbus A380 Filosunu Kullanımdan Kaldırmayı Planlıyor!

China Southern, Çin’in tek A380 operatörü olarak süper jumbo’nun geleceği hakkında iyimser olmadığını açıkladı. Bununla birlikte, Guoxiang Wu havayolu şirketinin Uluslararası ve Kurumsal İlişkilerden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı, bugün belki de dev uçağın havayolu ile olan günlerinin sayılı olduğunu belirtti…

China Southern, Airbus A380‘i işleten tek Çin havayoludur. Yalnızca 5 uçaklık bir filoyla, 622 kişilik devasa filosunun küçük bir alt bölümü. Bununla birlikte, Çin’e ve Çin’den uluslararası seyahatlere yönelik azalan talep nedeniyle geleceği giderek belirsizleşiyor.

China Southern Uluslararası ve Kurumsal İlişkilerden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Guoxiang Wu, A380’in hala gözden geçirildiğini ve havayolundaki geleceği belirsiz göründüğünü açıkladı.

Filomuzdaki Airbus A380 en büyük uçak, bu sorunu nasıl çözebileceğimiz konusunda hâlâ değerlendirmelerimiz altındadır. Sadece China Southern için değil, aynı zamanda birçok havayolu için de A380’i ve bunun rotalar için çok büyük olup olmadığını düşünüyor olmalıyız. İşletme maliyeti çok yüksek ve uluslararası rotalara yönelik gelecekteki talebe göre, önümüzdeki yıllarda hala iyileşme sinyali alamıyoruz. Bu nedenle, özellikle geniş gövdeli filolarımızın yapısını düşünüyor olmalıyız.

RadarBox.com’a göre, havayolunun A380’lerinin beşi de son zamanlarda hizmete girdi ve tümü son 12 ayda ayda ortalama 100 saatin üzerinde kullanım sağladı. Ancak, çoğu Avustralya, Kuzey Amerika ve Avrupa’ya daha uzun yolculuklarda kargo taşımak için kullanılıyor ve nispeten boş uçuyor olabilir.

A380 ile ilgili nihai karar henüz verilmemiş olsa da Wu, havayolunun bazı kiralık geniş gövdeleri planlanandan önce iade edeceğini belirtti. Bu, A380‘in yanı sıra A330 uçağını da içerebileceğini belirtti…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!