British AirwaysHaberlerHavacılıkHavayoluSeyahat

British Airways Etanol Yakıt Projesi İçin LanzaJet İle Ortak Oldu!

British Airways, sürdürülebilir jet yakıtı şirketi LanzaJet ile yeni bir ortaklığın parçası olarak etanolden üretilen sürdürülebilir havacılık yakıtıyla gelecekteki uçuşları güçlendirmeye çalışıyor…

Ortaklık, Havayolu şirketinin Georgia, ABD’deki ilk ticari ölçekli Freedom Pines Fuels tesisine yatırım yaptığını ve tesisten daha temiz yanan, sürdürülebilir Havacılık yakıtı elde edecek.

Yakıtın 2022’nin sonuna kadar hazır olmasını bekleniyor. Buna ek olarak, ortaklık, LanzaJet‘in İngiltere’deki British Airways için potansiyel bir ticari tesis için erken aşama planlama ve tasarım uygulamasını içeriyor.

Sürdürülebilir Etanolü (Karbon Yoğunluğunu Azaltmak İçin Benzinle Yaygın Olarak Harmanlanan Bir Kimyasal Bileşik) patentli bir kimyasal işlem kullanarak sürdürülebilir Havacılık yakıtına dönüştürecektir.

Tesiste üretilen yakıt, sera gazı emisyonlarında geleneksel fosil jet yakıtına kıyasla yüzde 70’in üzerinde bir azalma sağlayacak, bu da her yıl yaklaşık 27.000 benzinli veya dizel otomobilin yoldan çıkarılmasına eşdeğer.

Sürdürülebilir Havacılık yakıtının geliştirilmesi ve ticari dağıtımını ilerletmek, havacılık endüstrisinin karbondan arındırılması için çok önemlidir ve LanzaJet ile olan bu ortaklık, British Airways‘in kaydettiği ilerlemeyi göstermektedir…

Senin İçin Önerilenler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!