Boeing Ocak rakamlarını açıkladı ve ABD’li uçak üreticisi 2021 ocak ayında 21 adet 737 Max teslim etti…

737 MAX artık Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avrupa ve diğer ülkelerdeki operasyonlarına devam edebildiğine göre, çok sayıda havayolu artık siparişlerinin teslimatlarını almaya devam edebilir ve uçağı tarifeli yolcu hizmetlerine yerleştirebilir.

Küresel kriz hava yolculuğu trafiğini büyük ölçüde azaltmış olsa da, bazı ülkelerdeki havayolları 737 MAX‘i yurtiçi operasyonlar için kullanabilir. Bu, yalnızca okyanus ötesi ve kıtalararası uçuşlar için kullanılabilecek daha büyük geniş gövdelere kıyasla, bekleyen siparişlerin kabul edilmesini biraz daha kolaylaştırır.

Bu nedenle, teslim edilen 21 MAX‘in yarısından fazlası, kesin olarak 12’si ABD’li Havayolu şirketlerine gitti.

  • American Airlines – 5
  • United Airlines – 5
  • Alaska Airlines – 2

Bu jetler, çoğunlukla kısa mesafeli hizmetlerin yanı sıra Karayipler ve Orta Amerika’daki güney destinasyonlara konuşlandırılacak.

WENY News‘e göre, Alaska Havayolları jeti 1 Mart’ta düzenli olarak planlanan ticari hizmette kullanmaya başlayacak. Havayolunun yöneticileri, MAX’ın hizmete yeniden girmesini dört gözle bekliyorlar.

Diğer 9 Adet 737 MAX Teslimatı

  • Hong Kong Merkezli CDB Aviation – 1
  • Panama Copa Airlines – 2
  • İrlanda SMBC Aviation – 6

SMBC, 737 MAX‘ı taahhüt etmiş dünya çapında çok sayıda müşteriye sahip. Finansal kiralama şirketi, MAX teslimatının hangi havayollarına gittiğini belirtmedi.

737 MAX programının son iki yılda karşı karşıya kaldığı kargaşa göz önüne alındığında, Boeing, teslimat konusunda muhtemelen bir süre daha düşük kalacaktır…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRA737 MAX

Bu Haber Yorumlara Kapalı!