Askeri HavacılıkTürkiye

Bitlis’in Tatvan İlçesi’nde Askeri Helikopter Düştü : 9 Şehit – 4 Askerimiz Yaralı!

Bitlis’in Tatvan İlçesi’nde askeri helikopter düştü. Milli Savunma Bakanlığı, 9 personelin şehit olduğunu ve 4 personelin yaralandığını bildirdi…

Bitlis‘in Tatvan ilçesinin Nemrut Dağı eteklerinde bir helikopterin düştü. Helikopter düştüğü haberi üzerine çok sayıda ambulans, sağlık ve güvenlik ekibi bölgeye sevk edildi.

Düşen helikopterin askeri bir Helikopter olduğu yönünde bilgiler alınırken, Milli Savunma Bakanlığı 9 personelin şehit olduğunu, 4 personelin yaralandığını bildirdi.

Milli Savunma Bakanlığı Açıklaması

Bingöl’den Tatvan’a gitmek üzere saat 13.55’te kalkış yapan Kara Kuvvetlerimize ait Cougar tipi bir helikopter ile saat 14.25’te irtibat kesilmiş, helikopterdeki kahraman silah arkadaşlarımızdan 9’unun şehit olduğu, 4’ünün yaralandığı belirlenmiştir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu elim olayda şehit olan kahraman silah arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Asil Milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize acil şifalar diliyoruz.

​İha’nın Haberine Göre ; Hayatını kaybedenler arasında Elazığ 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş olduğu öğrenildi.

Kara Kuvvetleri Komutanlığına ait Cougar tipi bir Helikopter helikopterin düşmesi sonucu 9 asker şehit olurken 4 asker yaralandı.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından AS 532 Cougar Genel Maksat Helikopterleri; Hava ve Kara Kuvvetlerinde çeşitli görevlerde kullanılıyor.

Cougar helikopterlerinden toplam 46(?) adet envanterde bulunuyordu. 3 adet helikopter kırıma uğrayarak bir helikopterde füze saldırısıyla düştü…

Bu bir sıcak gelişme haberidir. Kısa süre içinde güncellenecektir…

Senin İçin Önerilenler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!