HaberlerHavayoluSeyahatSivil Havacılık

Birleşik Arap Emirlikleri Boeing 737 MAX Yasağını Kaldırdı!

Birleşik Arap Emirlikleri’nin Sivil Havacılık Düzenleme Kurumu, Boeing 737 MAX’ın Uçmasına İzin Verdi. Bu, tamamı 737 filosu için 251 jet sipariş eden Dubai merkezli flydubai için harika bir haber olacak. Yeniden sertifikalandırma, yerel havayollarının Max’ı yeniden hizmete nasıl sokacaklarına dair planlar sunma zorunluluğu da dahil olmak üzere ek şartlarla birlikte geliyor…

FAA, EASA, UK CAA ve Transport Canada dahil olmak üzere büyük Sivil Havacılık düzenleyicilerinin daha önceki kararlarının ardından, BAE ve Havacılık Otoritesi, 737 MAX‘ın hava sahasına dönüşünü onaylayan en son kişi oldu.

Al Jazeera’ya göre BAE’nin Genel Sivil Havacılık Otoritesi (GCAA), yerel havayollarının önce uçağı güvenli bir şekilde geri getirmek için bir plan sunmaları gerektiğini söylüyor. Bu, FAA ve EASA gereksinimleri arasındaki çeşitli farklılıkları ele almak için bir strateji geliştirmeyi içeriyor.

Elbette, Flydubai tamamı Boeing 737 filosuna sahip olduğu için bu karardan en çok yararlanacak Havayolu. 251 737 MAX jet siparişi verildiğinde ve bunlardan 14 tanesi teslim edildiğinde Dubai Havayolu, uçağını bir kez daha tam olarak kullanmaya başlayabilir.

Yaklaşık iki yıldır hangar da bulunan mevcut 14 Flydubai jeti (11 MAX 8 ve üç MAX 9) titizlikle korunmuş ve aktif bir hava taşıtı depolama programının bir parçası olarak sürekli bakıma tabi tutulmuştur. Bu, en yüksek uluslararası standartlara göre gerçekleştirilen her hafta uçak başına 18 saatlik bakımın yanı sıra, öngörülen denetimleri ve kontrolleri içerir…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!