Haberler

Bağdat-İstanbul Uçağı Ankara’ya Zorunlu İniş Yaptı! Yolcular Karantinaya Alındı!

Irak’ın başkenti Bağdat’tan İstanbul’a gelen uçağın inişine izin verilmedi. İçinde Türkiye vatandaşlarının bulunduğu uçak Ankara’ya yönlendirildi. Uçaktan indirilen 57 Türk vatandaşı yolcu karantinaya alındı…

Türkiye’nin yeni tip Koronavirüs nedeniyle 1 Mart itibarıyla Irak’la olan uçuşları durdurmasının ardından, bu akşam (13 Mart) Irak’tan gelen bir uçak Ankara’ya iniş yaptı.

Yolculardan Osman Bilgiç, “Irak Havayolları bize Türk yetkililerle görüştüklerini ve İstanbul’a gidebileceğimizi söyledi, biz de biletlerimizi aldık. Ancak izin vermemişler ve Ankara’ya indik, uçaktan inmeden geri gitmemizi istemişlerdi. Şimdi toplantıda konuyla ilgili görüşüyorlar” dedi.

Irak’ta görüştükleri yetkililerin kendilerine “İstanbul’a inecek” dediğini belirten yolcu Bilgiç, daha sonra “Türkiye’deki yetkililerin pilotu aradığını, İstanbul’a inişe izin verilmediğini bu yüzden Ankara’ya inmek zorunda kaldıklarını” aktardı.

İSTANBUL’A UÇUŞ VAR DEDİLER

T24’e Yer Alan Babere Göre, Bilgiç 57 Türkiye Vatandaşının Uçakta Beklediğini Belirterek Şunları Söyledi…

Biletlerimizi aldık. Bağdat Havaalanı’na indik, “Oradan İstanbul’a direkt uçuş var, İstanbul’dan haber gelecek” dediler. Daha sonra da haberin geldiğini söylediler ve 15 dakika gecikmeli olarak İstanbul’a gitmek için uçtuk.


2 saat sonra pilotu aramışlar ve Ankara Esenboğa’ya inmesi gerektiğini söylemişler. Saat 20.00’den beri buradayız. Uçak hareket etmesin diye uçağın kapılarını açtık. 


57 Türk vatandaşıyız Irak Havayolları bizi İstanbul’a götürebileceğini söyledi.


İhlas Haber Ajansı (İHA), yolcuların karantinaya alınmak üzere ambulanslar ile havalimanından çıkarıldığını duyurdu…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!