AzerbaycanErmenistanHaberler

Azerbaycan’ın Ermenistan’da Bir Doğum Hastanesini Vurdu İddiası!

Unutulmamalıdır ki bu “Sahte” bir haber Ermenistan’ın dün ve bugün Azerbaycan’ın Berde kentinde sivillere karşı gerçekleştirdiği terör eylemini haklı çıkarmak için yayıldı, misket bombası kullanılması sonucu 21 kişi öldü, 70 kişi yaralandı…

Bugün Rus ve Ermeni propagandacılarının, Azerbaycanlılar tarafından Hankendi’deki bir doğum hastanesinin bombalandığı iddiasıyla ilgili yanlış bilgiler yaymaya başlandı. Ermeniler, saldırıların Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kişisel emriyle Türk F-16 uçakları tarafından yapıldığını iddia ettiler.

Bu bilginin, Smerch roketatarıyla sivil halk arasında çok sayıda can kaybına neden olan Azerbaycan’ın Berde kentine yönelik Ermeni askeri saldırıları ile aynı zamanda gelmesi önemlidir. Hankendi’deki doğum hastanesine yapılan F-16 saldırısıyla ilgili bilgilerin, Ermeni ordusunun kanlı suçunu örtbas etmek için bilgi platformunda yayınlandığı açık. Ancak bu sahte, Rus propagandacılarının girişimleri kadar anlamsızdı.

İlk olarak, ilk fotoğraflar ortaya çıkar çıkmaz bir uyumsuzluk göze çarpıyor, sadece Hankendi’deki bir doğum hastanesinin vurulduğuna dair temelsiz iddialar değil. Rus ve Ermeni kaynaklarına göre doğum hastanesine gelen darbe denilince o anda doğum yapan kadınların panik içinde bulunduğu dumanlı hastane odalarından kaçtığı akla geliyor.

O anda, boş, temel mobilyaları olmayan ve çökme anında onarım için kapalı gibi görünen bir yer gösteriliyor. Yani kabaca söylemek gerekirse bu binalarda hastaneye dair hiç bir ekipman yoktu.

İkinci ve en ilginç şey ise hastaneye atıldığı iddia edilen bombanın başlığının bize gösterilmiş olması.

Ancak sorun şu ki, çarpışma gerçekleştikten sonra bu kadar iyi kalan bombaların savaş başlıkları yok ama bize Ermeni ordusunun cephaneliğindeki uçaksavar füzesi sistemlerinde kullanılan 9M33 güdümlü uçaksavar füzelerinin savaş başlıkları gösteriliyor, TOR-M2KM.

Ermeni füze savunma sistemleri, Hankendi hava sahasında insansız bir hava aracının sızmasını önlemeye çalıştı ve güdümlü bir uçaksavar füzesi kullandı.

Böyle Şiddetli Bir Patlamadan Bu Camların Ve Aydınlatma Lambalarının Kusursuz Olması İmkansızdır!

Hastane binasının üzerinde patlayan bir uçaksavar füzesiydi ve parçaları hastane binasının üzerine düştü…

Azerbaycan Savunma Bakanlığı’nın Ermenistan medyasının yayılan dezenformasyona tepki gösterdiğini belirtmek gerekir. Savunma Bakanlığı’na göre Azerbaycan ordusunun Hankendi’deki doğum hastanesine düzenlediği iddia edilen saldırıyla ilgili bilgi kasıtlı bir dezenformasyon.

Ermenistan bunu yaparken dikkatini Berde kentinde işlenen ve çok sayıda can kaybına neden olan savaş suçlarından çekmeye çalışıyor…

FLYROPS.COM’U TWİTTER’DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN!

Senin İçin Önerilenler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!