HaberlerHavayoluSeyahatSivil Havacılık

Avustralyalı Özel Bir Şirket Ukrayna İle Birlikte Süpersonik Uçak Yarışına Katılıyor!

Uzay ve süpersonik istekleri olan bir Avustralya şirketi, ticari yolcu uçuşlarının sınırlarını zorlamak için Ukraynalı bir motor tasarımcısı ve jet motoru üreticisi ile birlikte çalışıyor…

Avustralya‘da yayınlanan bir rapora göre, Sidney’in doğu banliyölerinde kayıtlı bir şirket olan Cosmovision Global Corporation, Zaporizhzhia (Ukrayna) merkezli uçak motoru tasarım şirketi SE Ivchenko-Progress ve motor üreticisi JSC Motor Sich ile süpersonik bir yolcu jeti için güçlerini birleştiriyor.

Üç taraf bir Mutabakat imzaladı. Sidney merkezli Ilya Osadchuk, Cosmovision CEO’su şimdi projeyi başlatmak için para toplamakla meşgul. Sidney’deki şirket ile iki Ukraynalı işletme arasındaki bağlantı nedir? Ilya Osadchuk, 25 yıl önce Avustralya’ya taşınan ikili bir Ukrayna-Avustralya vatandaşıdır.

Osadchuk, Australian Aviation’a verdiği demeçte, “Yolcu uçakları tarafından daha önce hiç ulaşılmamış zamanlarda, alttan kuzey yarımküre ülkelerine ve kıtalara hızlı bir şekilde seyahat etmeyi sağlayacak olan bu benzersiz ve çığır açan proje” dedi.

Cosmovision, 6 saat içinde Sidney’den Los Angeles’a gidebilecek 100 koltuklu bir yolcu uçağı planlıyor. Ilya Osadchuk, uçuşların 2025 yılına kadar gerçekleşeceğini görmek istiyor…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!