Boeing ve Avustralya Kraliyet Hava Kuvvetleri (RAAF) Mürettebatlı uçaklarla birlikte çalışmak üzere tasarlanmış pilotsuz savaş uçağı benzeri bir jet İha üzerinde ilk uçuş testini tamamladıklarını söyledi…

Avustralya hükümeti, Boeing‘in diğer küresel müşteriler için özelleştirilebileceğini söylediği ürünün geliştirilmesine 40 milyon AUD (31 milyon ABD $) yatırım yaptı.

Boeing’in Loyal Wingman İhası 11,6 M Uzunluğunda, 3,704 KM menzile ve çeşitli yüklere uyacak şekilde çıkarılabilen bir burnu var. Daha pahalı insanlı savaş uçaklarının korunmasına yardımcı olmak için silah taşıyabilir ve bir kalkan görevi görebilir.

Dünya çapındaki ordular kaynaklarını en üst düzeye çıkarmak için daha ucuz ve daha güvenli yollar ararken savunma şirketleri otonom teknolojiye giderek daha fazla yatırım yapıyor…

Avustralya‘daki test uçuşu sırasında, Loyal Wingman : Yer hizmetleri, seyrüsefer – kontrol ve pilot arayüzünü doğrulayan bir dizi taksi testinin ardından, İHA uçuş işlevselliğini doğrulamak ve performansını göstermek için farklı hızlarda ve irtifalarda önceden belirlenmiş bir rotayı takip etmeden önce kendi otonom özelliğiyle başarılı bir kalkış gerçekleştirdi.

Boeing, 2. Loyal Wingman uçağının şu anda geliştirilmekte olduğunu ve bu yılın ilerleyen dönemlerin de takım uçuşları planlandığını söyledi.

Uçak üreticisi daha önce 16 Loyal Wingman İhasının görevler için mürettebatlı bir uçakla birlikte kullanılabileceğini söylemişti.

Uçak, görev yeteneklerini tamamlamak için mevcut mürettebatlı ve mürettebatsız uçaklarla ekip oluşturmak için yapay zeka kullanarak diğer platformların yanında uçacak…

Senin İçin Önerilenler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!