Türk Hava Yolları, salgında cesurca uçan havayolu olmaya devam ediyor ve Nisan ayının ilk haftasında günde yaklaşık 800 uçuş gerçekleştiriyor. Bir gözü COVID-19’un güvenli operasyonlarına odaklanan havayolu, kısa süre önce Güvenli Seyahat Barometresi’nden bir yükseltme ile ödüllendirildi. 4,1 puanı, onu COVID güvenliği açısından dünyada dördüncü sıraya koyuyor, temiz ve güvenli seyahat için Türkiye’nin en iyi havayolu yapıyor…

Türk Hava Yolları, pandemi boyunca mümkün olduğunca çok uçmaya devam ederek geçen yıl Ekim ayına kadar hizmet verdiği 200 noktaya ulaştı. Bugüne kadar, Avrupa‘nın en aktif taşıyıcı şirketi olmaya devam ediyor ve günde yaklaşık 800 uçuş gerçekleştiriyor ve bu, bir sonraki en aktif havayolu Lufthansa’nın sayısının iki katından fazla.

Mart ayı başında Türk Hava Yolları günde 600’ün biraz üzerinde uçuş gerçekleştirdi, ancak yaz sezonu ilerledikçe havayolu operasyonlarını hızla artırıyor.

Eurocontrol‘ün son 13. hafta güncellemesinde, Türk Hava Yolları’nın kapasite artışının ne kadar önemli olduğu açıkça görüldü. Avrupa’daki genel tablo azalan uçuşlardan biri olsa da, Türk Hava Yolları daha fazla kapasite ile haftaya %14,1 ek uçuş ekledi.

Türk Hava Yolları, güçlü bir ağa sahip olmanın yanı sıra, yolcularına güvenli bir seyahat deneyimi yaşatmak için de çok çalışıyor. Geçen yıl Haziran ayında uluslararası hizmetleri yeniden başlattığından bu yana havayolu, COVID’nin uçuşlarında yayılmasını önlemek için mevcut tüm önlemleri uygulamaya koydu.

Türk Hava Yolları‘nın çabaları gözden kaçmadı. Safe Travel Barometer, COVID-19 ile ilgili olarak en güvenli havayollarını ve havalimanlarını değerlendirerek, Türk Hava Yolları’nın en son liderlik tablosundaki sıralamasını yükseltti.

Türkiye merkezli taşıyıcılar açısından Türk Hava Yolları, COVID güvenliği için en iyi yerli havayolu şirketidir. AnadoluJet son değerlendirmede 3.6 puan, SunExpress 3.5 ve Pegasus 3.1 puan aldı…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!