HaberlerHavacılıkSivil Havacılık

Amerikan Havayolları 15 Milyar Dolar Daha Devlet Desteği Alacak!

Amerika Birleşik Devletleri merkezli havayolları, Mart ve Eylül arasında 25 milyar dolarlık bordro yardımı aldı. Bu, seyahat talebi durgunlaşırken on binlerce insanı işte tuttu. Ancak bu yardım 30 Eylül’de sona erdi. O zamandan beri, havayolları on binlerce işçiyi işten çıkardı…

On binlerce işçinin kaçtığı aylar süren gecikmelerden sonra, hafta sonu Birleşik Devletler Havayollarının 15 milyar dolarlık maaş bordrosu fonu alması için anlaşmaya varıldı.

Bu, sektörden gönüllü olarak ayrılan on binlerce kişiye ek olarak, Bordro yardımının en son turunda, izinli işçilerin en azından Mart ayı sonuna kadar işe geri getirildiği görülecek. Anlaşma, Havayolu Endüstrisi genelinde memnuniyetle karşılandı.

Uçuş Görevlileri Derneği Başkanı Sara Nelson, “Bu anı fark eden ve siyasi bulutların üzerine yükselen Senatörleri, çözümler için birlikte çalışabileceğimizi göstermek için alkışlıyoruz” dedi.

United CEO’su Scott Kirby, “Bu, ekonomimiz, sektörümüz ve havayolumuz için kesinlikle iyi bir haber – ancak özellikle maaş çeki olmayanlar için iyi bir haber ve onları tekrar ağırlamak için sabırsızlanıyoruz” dedi.

Delta Air Lines, mevzuat resmi olarak kabul edilene kadar yorum yapmayı reddetti…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!