HaberlerSeyahat

Amerika Avrupa’dan Gelen Bütün Uçuşları Askıya Aldı!

ABD Başkanı Donald Trump, cuma gecesinden itibaren Avrupa’dan gelen tüm seyahatleri 30 gün boyunca askıya aldıklarını, İngiltere’nin bundan muaf tutulduğunu açıkladı…

Trump, ABD’nin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin aldığı önlemler konusunda, Oval Ofis’ten yapılan yayınla ulusa seslendi.

Trump : Avrupa Birliği, Gerekli Önlemleri Almada Başarısız Oldu!
Trump, ABD’ye bu ülkelerden gelen kişiler yoluyla virüsün taşındığına dikkati çekti…
 
AVRUPA’DAN ABD’YE TÜM SEYAHATLER ASKIYA ALINDI
Trump, sağlık uzmanlarıyla görüştükten sonra, ABD halkının sağlığını korumak için “güçlü ama gerekli” önlemler aldığını vurgulayarak, “Yeni vakaların bizim topraklarımıza girmesini önlemek için cuma gecesinden geçerli olmak üzere Avrupa’dan ABD’ye tüm seyahatleri askıya alıyoruz. Bu kısıtlamalar sahadaki duruma göre ayarlanacak. Uygun izlemelerden geçen ABD’liler için istisnalar olacak.” değerlendirmesinde bulundu.
 
Bu kısıtlamaların ticaret ve kargoyu etkilemeyeceğini kaydeden Trump, bu uygulamadan İngiltere’nin de muaf tutulacağını kaydetti.
 
Trump, Çin ve Güney Kore’deki durumu da izlediklerini, durumlarının iyileşmesi durumunda bu ülkelere karşı alınan önlemleri de yeniden değerlendireceklerini belirtti…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!