American Express’in risk sermayesi kolu olan Amex Ventures, Boom Supersonic’e yatırım yapıyor. Boom, Overture adlı süpersonik bir jet uçağı geliştirmekle meşgul…

Boom Supersonic, %100 sürdürülebilir havacılık yakıtıyla çalışabilen, ticari olarak uygun 65 ila 88 koltuklu süpersonik bir yolcu uçağı üzerinde çalışıyor.

Boom, 2029’dan itibaren ticari uçuşları izliyor ve okyanusları geçerken uçaklarının normal jetlerden iki kat daha hızlı uçacağını söylüyor. Overture için 6 milyar ABD dolarlık ön sipariş aldıklarını söylüyorlar.

Dünyanın en hızlı ve en sürdürülebilir ticari uçağını inşa eden havacılık şirketi Boom Supersonic, bugün American Express Ventures‘tan stratejik bir yatırım yaptığını duyurdu. Fonlar, Boom‘un amiral gemisi ürünü süpersonik yolcu uçağı Overture’nin sürekli gelişimini destekleyecek.

Boom’un kurucusu ve CEO’su Blake Scholl : Amex Ventures’ın, yolculara her yerde sürdürülebilir süpersonik seyahat getirerek dünyayı daha erişilebilir hale getirme taahhüdümüzü paylaşmasından gurur duyuyoruz, 2021, Boom için çok önemli bir yıl. Süpersonik uçağımız XB-1’i uçurmaya hazırlanırken, Overture gelişimini de hızlandırıyoruz.

Amex Ventures, inovasyona ve yeni kurulan şirketlere yatırım yapan American Express’in bir yan kuruluşudur. Bugüne kadar 70’den fazla işletmeye yatırım yaptılar.

Çoğunlukla, American Express‘in alanına ve ilgi alanları teknoloji ve ödeme türü şirketler. American Express Sözcüsü yatırım miktarını açıklamadı. Ancak sözcü, Boom‘un gelişimini desteklemek ve seyahatin geleceğine yatırım yapmaktan heyecan duyduklarını söyledi.

Geçtiğimiz Ekim ayında Boom, dünyanın ilk bağımsız olarak geliştirilmiş süpersonik jeti ve Overture’ün öncüsü olan XB-1‘i tanıttı. XB-1′in ilk uçuşu %100 karbon nötr olacak ve bu yıl Mojave, Kaliforniya’da gerçekleştirilmesi planlanıyor…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!