HaberlerHavacılıkHavayolu

American Airlines ; Dubai Aerospace’den 18 737 MAX Uçağı İçin Anlaşmaya Vardı!

Havacılık ve uçak kiralama şirketi Dubai Aerospace Enterprise (DAE), bugün American Airlines için 18 yeni Boeing 737 MAX uçağı için satış ve geri kiralama anlaşmasını büyük ölçüde tamamladığını duyurdu. Emirates’in CEO’suna ait olan şirket, işlemin 737 MAX uçağının gücüne olan inancı yansıttığını söylüyor.

Anlaşma, 2020’nin üçüncü çeyreğinde iki taraf arasında imzalandı. Yeni jetlerden ilki geçen yıl Aralık ayında teslim edildi. Günde iki uçakla başlangıçta sıkı bir programın ardından, yeni yılda teslimatlar arasındaki boşluk genişledi.

DAE CEO’su Firoz Tarapore : Bu işlem çevikliğimizi, bilanço gücümüzü, yüklenim kapasitemizi, uzun vadeli müşterilerimizden birine yardımcı olma becerimizi ve 737 MAX 8 uçağının ürün gücüne olan inancımızı yansıtıyor.

Tarapore, artan sayıda küresel düzenleyicinin MAX‘ı gökyüzüne döndürdüğünü görmekten memnuniyet duyduğunu da sözlerine ekledi.

20 aylık bekleyişten sonra, Amerika Birleşik Devletleri Federal Havacılık İdaresi (FAA) 737 MAX’i geçen yıl Kasım ayında ticari uçuş için onayladı. O sırada American Airlines filosunda 24 MAX 8’e sahipti.

O zamandan beri, DAE ile satış ve geri kiralama anlaşması yoluyla satın alınan ek 17 adet daha teslimat aldı, ilki Aralık ortası. Havayolunun bir sözcüsü, sonuncusunun bu yıl içinde teslim edilmesinin beklendiğini doğruladı. American Airlines’ın toplam 100 jet siparişi var…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!