Askeri HavacılıkHaberler

Almanya 38 Adet Yeni Eurofighter Jet Alınmasına Onay Verdi!

Alman Meclisi Bütçe Komisyonu 38 adet Eurofighter savaş jetinin alınmasına onay verdi. Alman Hava Kuvvetlerindeki Eurofighterların sayısı böylece 181’e çıkacak…

Federal Alman Meclisi Bütçe Komisyonu 38 adet Eurofighter Savaş Jetinin satın alınmasına onay verdi. 2025-2030 yılları arasında teslim alınması planlanan uçakların alımı için yaklaşık 5 milyar 400 milyon euro ödenecek.

Alım, Savunma Bakanlığı‘nın Alman Hava Kuvvetlerindeki eski Tornado filosunu yenileme planının bir parçasını oluşturuyor. Savunma Bakanlığı’nın hazırladığı plan, eski uçakların ABD Boeing şirketi tarafından üretilen 45 adet F-18 savaş jeti ve Airbus tarafından üretilen 93 adet Eurofighter ile yenilenmesini öngörüyor.

Diğer Jetlerin temini konusundaki karar ise en erken 2022 yılında, yani gelecek yıl yapılacak genel seçimler sonrasında verilecek.

Alman Ordusu‘nun envanterinde halihazırda 85 adet Tornado Jeti ve 143 adet Eurofighter bulunuyor. Yeni uçaklarla birlikte Almanya, dünyada hava filosunda en çok Eurofighter bulunduran ülke konuma gelmiş olacak…

Senin İçin Önerilenler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!