HaberlerHavayolu

Air Namibia Tüm Operasyonlarını Durdurdu! Tasfiye Sürecine Başladı!

Fotoğraf : JetPhotos.com / Airbus A330-243 / Frankfurt Rhein-Main Int'l Airport - EDDF Germany / Air Namibia

Afrikalı havayolu şirketi Air Namibia, bugünden itibaren geçerli olmak üzere operasyonları askıya alacağını açıkladı. Tüm uçaklar havayolunun üssüne geri dönecek olsa da, artık hiçbir yolcu uçuşu yapılmayacak…

Devlet desteği birçokları için uzun bir yol kat etti ve çok sayıda havayolunu kaçınılmaz iflastan kurtardı. 2020’nin sonunda 34 Havayolu kapandı ve şimdi 2021’nin ilk kayıplarını görmeye başladık.

Bugün Air Namibia operasyonları askıya aldı. Havayolu, tüm uçuşların uçakların üslerine dönmesiyle iptal edileceğini açıkladı. AeroTELEGRAPH’a göre havayolu, tek hissedarı olan hükümet tarafından tasfiye edildi. Yayına göre, ülkenin Devlet Teşebbüsleri Bakanı havayolunun varlıklarının korunması gerektiğini söyledi.

Air Namibia‘nın şimdi işten çıkarılacak yaklaşık 600 çalışanı vardı. Tüm çalışanların kıdem paketinin bir parçası olarak 12 aylık maaş alacağı bildiriliyor. Havayolunun telefon hatları bu sabah artık yanıtlanmıyordu. Ancak havayolu, rezervasyonu olan yolcuların para iadesi için kendileriyle iletişime geçmeleri gerektiğini söyledi.

Air Namibia, Dokuz Uçaktan Oluşan Oldukça Küçük Bir Filoya Sahip.

  • Filo 3x Airbus A319 – 9,7 Yaş Ortalaması
  • 2x Airbus A330 – Ortalama Yaş 7,4
  • 4x Embraer ERJ-135 – Ortalama Yaş 20.7

Operasyonların durdurulduğu sırada Air Namibia 74 yaşındaydı. Havayolu, 1989 yılında SAA’dan bir Boeing 737-200 kiralayarak jet operasyonlarına başladı…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!