HaberlerHavayoluSeyahat

Air India ; Amritsar – Roma Uçuşunda 30 COVID Pozitif Yolcu Taşıdı!

Amritsar’dan Roma’ya Air India uçuşunda bulunan 30 yolcu’nun test sonuçları pozitif çıktı. İtalya’nın Hindistan’dan gelen yolcular için sunduğu yeni kurallara göre, uçuştaki yolcuların tamamı 10 gün boyunca karantinaya alındı. Bu uçuş, büyük bir ikinci COVID-19 dalgasıyla mücadele eden Hindistan’dan birçok pozitif yolcu taşıyan birçok uçuşun sonuncusu…

Air India uçuşunda en az 30 yolcu Roma’ya geldikten sonra COVID-19 testleri pozitif çıktı. Yolcular, Air India’nın Amritsar ile Roma arasındaki geri dönüş hizmetlerinden birine uçtu. Uçuş, Boeing 787‘de sadece dört boş koltuk bırakarak toplam 242 yolcu taşıyordu.

Kaynaklar ayrıca uçaktaki vakalardan ikisinin kabin ekibi üyesi olduğunu söylüyor. Bu mürettebat üyeleri virüsü diğer yolculara da yayarak riski daha da artırmış olabilir. 242 yolcunun tümü, aralarında herhangi bir başka vakayı izlemek için karantina altında.

Bu, İtalya‘nın yeni seyahat kısıtlamaları yürürlüğe girmeden önce Hindistan’dan yapılan son uçuştu. Geçen Perşembe gününden itibaren ülkeye yalnızca İtalyan sakinleri girebilir ve varışta 10 günlük karantinayı tamamlamaları gerekir.

Amritsar-Roma uçuşu teknik olarak bu emir kapsamına girmezken, yetkililer uçaktaki şaşırtıcı sayıda vaka nedeniyle herkesi karantinaya almayı seçti…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments