Air Canada / Photo : Alvin Adam

Air Canada 17 sınır ötesi ve uluslararası rotayı daha keseceğini duyurdu. Sonuç olarak, taşıyıcı geçici olarak 1.500 personel daha işten çıkaracak. Bu, yeni yılın başlangıcından bu yana Kanada’daki toplam havayolu işten çıkarmayı 5.000’e çıkaracak. Sendikalar, Kanada hükümetinin yardımlarından memnun olmadıklarını açıklıyor…

Ne yazık ki, Havayolları ve çalışanları üzerinde devam eden salgının son sonuçlarını henüz görmedik. Tarihteki en büyük aşılama çabası tüm dünyada ortaya çıksa da, seyahat kısıtlamaları kesin olarak yürürlükte kalmaktadır.

Air Canada dün yaptığı açıklamada, programından daha da fazla uluslararası hizmet çıkardığı için 1.500 sendikalı çalışanı ve belirtilmeyen sayıda yönetim kadrosunu geçici olarak işten çıkaracağını duyurdu.

Air Canada, 18 Şubat’tan en az 30 Nisan’a kadar Toronto, Montreal ve Vancouver dışına 17 sınır ötesi ve uluslararası rotayı daha askıya alıyor.

Toronto‘dan iptal edilen Uluslararası Rotalar Bogota, Dubai, Hong Kong, Tel Aviv, Sao Paulo ve Tel Aviv. Bogota’ya uçuşlar da Montreal’den durdurulurken, Vancouver’dan Londra ve Dublin’e Uçuşlar askıya alındı.

Sendika temsilcileri, hükümetin kısıtlamalarının üyeleri ve bir bütün olarak sektör üzerindeki etkisinden memnun değil. Yeni yılın başlangıcından bu yana, Air Canada 1.700 kişiyi, WestJet 1.000’i işten çıkardı ve Air Transat 450 işçiyi geride bıraktı.

Açıklama, taşıyıcının Air Canada Rouge operasyonlarını duraklatacağının duyurulmasından sadece günler sonra geldi…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!