Air Canada Boeing 737 MAX 8 landing at London Heathrow International Airport LHR EGLL with nice blue sky weather. The Boeing 737 MAX8 aircraft has 2X LEAP engines and is the newest variant of the Boeing 737 series, Boeing 737-800. Air Canada AC is a Star Alliance member and connects London, England UK to the Canadian cities Calgary, Edmonton, Halifax, Montréal Trudeau, Ottawa, St. John's, Toronto Pearson, Vancouver. (Photo by Nicolas Economou/NurPhoto via Getty Images)

Air Canada, son çeyrekte yarım milyar dolardan fazla para kaybetti ve nakit tüketimini günde yaklaşık 7 milyon dolara düşürmesine rağmen, önünde zorlu bir kış dönemi bekliyor.

Konumunu iyileştirme çabalarının bir parçası olarak, bazı yeni dar gövdeli Uçak teslimatlarını erteledi. Daha da önemlisi, 10 Boeing 737 MAX ve 12 Airbus A220 siparişlerini de tamamen iptal etti.

Ertelemeler Ve İptaller

Air Canada‘nın üçüncü çeyrek sonuçları açık ve beklendiği kadar kasvetli. Genel olarak, havayolu bu çeyrekte 685 milyon CA $ (526 milyon $) net zarar bildirdi. Geçen yılki performansına göre %86 düşüş oldu ve Havayolunun likidite pozisyonunu iyileştirmek için bazı önemli adımlar atmasına neden oldu.

Havayolunun Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Calin Rovinescu Açıklamasında; Air Canada ve yan kuruluşu Rouge’un daha küçük filolarla geri dönecek. Genel olarak, iki filodaki 79 uçak erken emekli olacak. Ek olarak, hem Airbus hem de Boeing ile siparişler iptal edildi ve ertelendi.

2021 ve 2022’de teslim edilmesi planlanan yeni Boeing 737-8 ve Airbus A220 uçaklarının teslimatını erteliyoruz ve kalan planlı teslimatların yaklaşık yüzde 40’ını temsil eden 10 Boeing 737-8 ve 12 Airbus A220’yi iptal ediyoruz.

Bu Uçak ertelemeleri ve sipariş iptalleri, Air Canada‘nın likidite konumunu iyileştirmek için aldığı bir dizi önlemin parçası. Havayolu, Mart ayından bu yana, CEO’nun 20.000 kişiyi işten çıkarmanın ve bu çeyrekte kapasiteyi %80’den fazla azaltmanın ‘Sancılı Adımlar’ olarak adlandırdığı yöntemle ek olarak 6 milyar CA $ (4.6 milyar $) ek likidite sağladığını açıkladı…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!