Fotoğraf : JetPhotos.com / Bombardier CRJ-900LR / Vienna Schwechat - LOWW Austria

Slovenya’nın eski bayrak taşıyıcısı olan Adria Airways’in marka adı, isimsiz bir yabancı yatırımcıya satıldı. Satış fiyatı 40.000 dolardı, iflas anında 58 yaşındaki bir havayolu için çok düşük bir miktar…

Adria Airways‘in çöküşünden bir buçuk yıl sonra, iflas yöneticisi nihayet Adria Airways markası için bir alıcı buldu. Bugün Slovenya‘nın devlet haber ajansı tarafından bildirildiği üzere, fiyat 33.000 € (40.000 $) ‘ın biraz üzerindeydi.

Adria Airways markası bir süredir satışta. Bu haftanın başarılı satışı, markayı satmaya yönelik üçüncü denemeyi tamamladı. Dördü yabancı olmak üzere dokuz teklif aldı.

Önceki turlarda, istenen fiyat çok daha yüksekti. Yalnızca bir potansiyel teklif sahibinin ön ilgisini çeken ancak nihayetinde teklif almayan birinci turda, açık artırma 100.000 € (122.500 $) ile başladı. İkinci turda, bu yarı yarıya 50.000 € ‘ya (61.125 $) düştü, ancak yine teklif veren olmadı. Üçüncü tur, orijinal fiyatın sadece onda biri, sonunda bir alıcı buldu.

Adria Airways Markası, Adria’nın satılacak ilk varlıkları değil. Açık artırma, Slovenya‘da yürütülen iflas işlemlerinin bir parçası olarak havayolunun varlıklarının daha geniş bir şekilde satılmasının bir parçasıydı. Toplam 88 milyon € (107 milyon $) tazminat talebinin karşılanması gerekiyor. Süreç karmaşık çünkü Adria’nın varlıkları 6 milyon € (7 milyon $) gibi önemli ölçüde daha düşük bir miktarda değerleniyor.

Diğer varlıkların yanı sıra, 20 eski Adria Airways CRJ900 Uçağı da tek bir paket halinde ve ayrıca bir açık artırma yoluyla satışa sunuldu. Bu paketin başlangıç ​​fiyatı Ağustos 2020‘de 1.500 € (1.750 $) olarak değerlendirildi…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!