ABD’de korona virüsü nedeni ile mahsur kalan vatandaşların Türkiye’ye dönmesi için ilk uçuş Los Angeles’tan gerçekleşti…

Türkiye ile ABD arasındaki seferlerin 27-28 Mart tarihlerinde durdurulmasıyla Türkiye’ye dönemeyen vatandaşların ülkeye getirilebilmesi için 17 Nisan 2020 tarihinde duyurulan üç seferin ilki Los Angeles’tan gerçekleşti. Türk Hava Yolları’nın korona virüs salgını nedeniyle bulundukları ülkelerde mahsur kalan vatandaşları ülkeye getirmek için bir köprü vazifesi görerek planlanan özel uçuşlar kapsamında Türk Hava Yollarına ait uçak 270 yetişkin yolcu ve 15 bebek ve çocukla yerel saat ile 23.00’da kalkış yaptı.

Los Angeles Tom Bradley Uluslararası Terminaline Gelen Türkiye Cumhuriyeti Los Angeles Başkonsolosu Can Oğuz

Bu akşam sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları ve sayın Bakanımızın bizzat takibi ile bir süredir gerçekleştirilmekte olan uluslararası ülkelerden ülkemize tahliye seferlerinin ABD’den yapılacak ilk tahliyesini Los Angeles’tan gerçekleştiriyoruz” diyerek salgın nedeni ile yurt dışında turistik, iş veya eğitim amaçlı geçici süre ile bulunan vatandaşların mağduriyetlerinin Cumhurbaşkanının Ramazan ayı öncesinde aldığı karar neticesinde giderildiğini ifade etti. Oğuz, ABD’den gerçekleşecek 3 uçuştan ilkinin Los Angeles’tan gerçekleştiğini söyleyerek Vatandaşlarımız umarız yarın ülkemizde olacaklar.

Standart Bir Uçuş Değil
Tarifeli uçuş olarak geçmeyen tahliye uçuşunda halk sağlığı için alınabilecek tüm önlemlerin alındığını ifade eden yetkililer bilet check-in noktasından itibaren sosyal mesafe kurallarına uygun hareket edildiğini, uçuş esnasında daha önceden hazırlanmış ve paketlenmiş yiyecek ikramının direkt yolcular tarafından açılacak şekilde düzenlendiğini belirttiler.
 
ABD’den İki Uçuş Daha Var
Los Angeles – Türkiye uçuşunun ardından New York ve Washington’dan da iki adet uçuş gerçekleşecek. Türkiye’ye tahliye uçuşlar ile dönen yolculara 14 gün karantina uygulanacak…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!