Suriye devlet haber ajansı SANA’nın haberine göre, bölgedeki kaynaklara dayanarak, büyük bir ABD askeri konvoyu, Perşembe günü kuzeydoğu Suriye’ye girdi…

ABD Askeri Konvoyu 40 Araçlık mühimmat yüklü kamyonlarla Haseak ve Deyrizor vilayetlerindeki üslere silah ve lojistik teçhizat getirmek için El Veled geçidi ile Irak’tan Suriye’ye girdi.

Diğer yerel medya, ABD’nin sık sık Irak ile Suriye arasında ekipman transferleri yaptığı için bu tür manevraların olağandışı olmadığını bildirdi.

SANA aynı zamanda, 200 kadar Amerikan askerinin de Helikopterlerle Hashat eyaletine geldiğini ve Rapora göre askerler, enerji kaynakları bakımından zengin olan Kürt kontrolündeki doğu Suriye ile yakınlardaki petrol sahalarına konuşlanmaya hazırlanıyor.

ABD liderliğindeki koalisyon, Suriye’deki terörist gruplara karşı kampanya sırasında Kürtlerle yakın bir şekilde çalışıyor ve Kürt güçleri hava saldırıları sırasında koalisyon jetleri için yer koordinatörü olarak çalışıyor.

2020’nin sonlarında, zamanın ABD Başkanı Donald Trump, ABD birliklerinin bölgeden çekilerek Irak’a yeniden konuşlanmasını emretmişti…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!