HaberlerRusyaSuriyeTSK

50 Araçlık TSK Konvoyu İdlib’e Girdi!

Son Dakika : Türk Silahlı Kuvvetlerine ait yaklaşık 50 araçlık konvoy İdlib’e girdi. Suriye Milli Ordusu askerleri de Türk askerlerine eşlik etti…

Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) ait 50 araçlık yeni bir askeri konvoy siviller için güvenli bir bölge oluşturmak amacıyla sabah saatlerinde İdlib’e girdi. Suriye Milli Ordusu (SMO) askerleri de Türk askerlerine eşlik etti.

600 BİN KİŞİ TÜRKİYE SINIRINDA

Suriye’de Esed rejiminin saldırıları, halkı, Türkiye sınırına göç etmek zorunda bırakıyor. Sene başından beri yapılan saldırılar sebebiyle yaklaşık 600 bin kişi Türkiye sınırına göç etmek zorunda kaldı. Türk Silahlı Kuvvetleri, bölgede güvenli bölge oluşturmak için bu sabah saatlerinde 50 konvoyla İdlib’e girdi.

AKAR SINIRA GİTMİŞTİ

Geçtiğimiz günlerde, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ile Suriye sınırının sıfır noktasındaki birliklerde incelemelerde bulunmuştu. Bakan Akar, burada ilk olarak Ordu Taktik Komuta Yeri’ni ziyaret edip Harekat Merkezi’ndeki harita üzerinde bölgedeki son duruma ilişkin bilgi almıştı.

REJİM HEDEFLERİNE KARŞILIK VERİLİYOR

Hain rejim saldırılarının ardından Türk Silahlı Kuvvetleri, rejim hedeflerini ve unsurlarını vurmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aydan beri yüzlerce rejim unsurunu etkisiz hale getiren TSK, bölgede huzuru sağlamak için büyük çaba sarf ediyor…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!